hava -1° Kar
DOLAR 18,8334 % % 0.05
EURO 20,3188 % % 0.02
GRAM ALTIN 1.137,10 % % 0,77
ÇEYREK A. 1.859,16 % % 0,77
BITCOIN 439.572 % -1.74
SON DAKİKA


Google News

626 kişinin istihdamı sağlanacak

Son Güncelleme :

10 Şubat 2020 - 12:41


626 kişinin istihdamı sağlanacak

Sivas Valiliği öncülüğünde İstihdam Seferberliği kapsamında 100’ün üzerinde personel çalıştıran, 2019 yılı içerisinde istihdamda artış sağlayan işletmelere Teşekkür Belgesi verilmesi ve İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imza töreni programı düzenlendi.

İşbaşı Eğitim Programı Protokolü imza töreni programı düzenlendi

Program Sivas’ın istihdamına ve ekonomisine katkı sağlamak için, İŞ-KUR tarafından uygulanan ‘İşbaşı Eğitim Programı’ kapsamında; ilimizdeki firmalar ile protokol imzalanması ile başladı. İmzalanan protokol ile Sivas’ta faaliyet gösteren işletmelerde, toplamda 626 kişinin istihdamı sağlanacak.

100 kişinin üzerinde istihdam sağlaması nedeniyle Teşekkür Belgesi alan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, programın açılış konuşmasını yaparak, “Bugün burada Sivas’ın iş dünyasının ne kadar değerli olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Çünkü buradaki insanlar şehrin hamallığını yapan, yükünü çeken, kazandıkları ile vergilerini ödeyen, işçilerinin sigortalarını ödeyen ve 100’lerce insanımıza istihdam sağlayan üyelerimizle birlikteyiz. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Eken şunları kaydetti; “Hepimizin Demirağ OSB’nin 6. teşviki alması için bir mücadelemiz var. Bunun da sonucuna ulaşacağımıza hepimizin inancı tamdır. İnşallah beklediğimiz teşvik bölgesine gelebilirsek, 63 firma olacaktır 630, istihdam sayımızın artacağına şehrimizin protokolü, şehrin vekilleri inanıyor ve şehir inanıyor. Biz de Ticaret ve Sanayi Odası olarak 8 bin üyemiz ile bu işler için sonuna kadar mücadele edeceğimizi, bu tür toplantıları sık sık yapacağımızı ve bir kişiye bile ekmek verenin bizim için çok değerli olduğunu bir kez daha söyleyerek başta valim olmak üzere değerli protokolümüze saygılarımı sunuyorum teşekkür ediyorum.”

İş Kur İl Müdürü Hikmet Canpolat ise Sivas’ta istihdam oranlarıyla ilgili bilgiler vererek artışa dikkat çekti.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Bugün burada Sivas’a değer katan, istihdamına, üretimine değer katan iş adamlarımızla, esnaflarımızla bir araya gelerek kamu kurum ve kuruluşlar olarak, sizlerin sıkıntılarını, sorunlarını çözmek için burada bir aradayız. Sayın valimize bu programı organize ettiği için çok teşekkür ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Biz Sivas’a hizmet edenler olarak Sivas Belediyesi, Sivas Valiliği, diğer kurum ve kuruluşlar olarak Sivas’ta üretim yapan, istihdam sağlayan herkesin yanındayız ve sizleri desteklemeye devam edeceğiz. Zor günlerden geçtiğimiz bu günlerde, istihdama katı sağlayan, üretim sayısını arttıran herkese teşekkür ediyorum. Bugün eksiklikleri konuşmak istediğimiz an iş hayatımızda, özel hayatımızda, kamu hayatında eksiklikler göreceğiz. Biz Sivas’ta yaşayanlar olarak hepimiz biliyoruz ki, başladığımız noktadan geldiğimiz noktayı gördüğümüz zaman zor dönemde yaşadığımız sıkıntıları bir kenara bırakırsak Türkiye olarak da, şehir olarak da iyi noktadayız. Hedefimiz, her alanda daha gelişmiş, her alanda daha büyümüş, istihdam ve ihracatını artırmış bir şehir ortaya koymak. Bunun için de hepimiz siyasilerimizle, milletvekillerimizle ve tüm kamu ve kuruluşlarımızla bunun mücadelesini veriyoruz. Çünkü inanıyoruz ki Sivas güçlü olursa Türkiye güçlü olur, Sivas güçlü olursa milletimiz güçlü olur. Bugünlerde zorlu süreçlerden geçiyoruz. Ama biz inanıyoruz ki bu ülkeyi sevenler, başta sizler olarak bu ülkeyi çok seven, çok istihdam sağlayan, çok üreten bireylerdir. Sizler de farklı sektörlerde tüm zorluklara rağmen üretimi artırmak, istihdamı artırmak ve Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamak için gerektiğinde risk alarak bu mücadeleyi veriyorsunuz, her zaman biz de sizin yanınızdayız” dedi. (Memleket)

Büyük Sivas Haber

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol