hava Parçalı Bulutlu
DOLAR 18,6252 % % -0.12
EURO 19,3346 % % -0.47
GRAM ALTIN 1.048,41 % % -0,33
ÇEYREK A. 1.714,15 % % -0,33
BITCOIN 313.662 % -0.121
SON DAKİKA

Google News

Vali Ayhan yapımına başlanan yeni hastane binasının inşaat alanında

Son Güncelleme :

23 Ekim 2020 - 13:45

Vali Ayhan yapımına başlanan yeni hastane binasının inşaat alanında

Sivas Valisi Salih Ayhan, Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yapımına başlanan yeni hastane binasının inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Vali Ayhan yapımına başlanan yeni hastane binasının inşaat alanında

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yer alan mevcut hastanenin fiziki ömrünü tamamlamasıyla ihtiyaca cevap verememesi üzerine, temeli atılan yeni hastane inşaatı hızla yükseliyor.

Şuana kadar yüzde 10’luk kısmı tamamlanan yeni hastane binasının inşaat çalışmalarında incelemelerde bulunan Vali Salih Ayhan, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız’dan bilgi aldı.

Sivas’ın son yıllarda sağlık alanında yapılan yatırımlarla çok iyi bir noktaya geldiğini ifade eden Vali Salih Ayhan, “Bugün üniversite hastanemizin inşaatını incelemeye geldik. Hakikaten insanın gurur duymaması mümkün değil.

Türkiye sağlıkta bir çığır açtı, çok büyük yatırımlar yapıldı. Hele hele Covid-19 salgını süresince gördük ki güçlü bir sağlık alt yapısı ile küresel salgınla nasıl baş edilir görmüş olduk.

Devletimizin kaynakları ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın destekleri ile Sivas’ımızda, yüksek hızlı trenden sonra proje bedeli en yüksek yatırımlardan birisi hayat buluyor. Neredeyse 500 milyon TL’ye yakın bir proje.

Hem belki 2-3 yıl sonra sağlık alt yapımız çok daha güçlü, fiziki alt yapısıyla, teknolojik alt yapısıyla, lojistiği ile insan kaynağıyla, çok çok daha nitelikli hale gelecek hem de şu an inşaat devam ederken de adeta piyasaya ve sektöre bir can suyu olmuş oldu.” dedi.

– Sivas’ımız Güzel Bir Eser Kazanacak

Hastanenin tamamlanmasıyla Sivas’ın güzel bir eser daha kazanacağını ifade eden Vali Ayhan şöyle konuştu:

“4 Eylül’de temeli atıldı bugün baktığımızda kısa zaman içerisinde yaklaşık 1,5 ay içerisinde de çok hummalı bir çalışma var. Çarklar dönüyor, çalışmalar yapılıyor, inşaatlar yapılıyor

Sivas’ımız her alanda; eğitimden sağlığa, kültürden sanata, tarımdan spora, her alanda çalışmalarını devam ettiriyor ve projenin yeri, mimarisi ve her türlü donatıları ile hakikaten Sivas’ımıza güzel bir eser kazandırılacak.

172.332 m² alanda 3 blok halinde yükselecek Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanemiz, 1056 yatak kapasitesine sahip olacak. Sivaslılar da ne kadar gurur duysa az.

Başta Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza, milletvekillerimize, üniversite yönetimimize ve yüklenici firmamız ile bu anlamlı projeye katkı sağlayan, emek harcayan herkese ben çok teşekkür ediyorum.

Yüklenici firma, gerçekten hızlı ve güzel şekilde şehrimizle entegre olan bir çalışması var. Kazasız, belasız inşallah güzel bir inşaat sezonu tamamlanır ve hayırlı bir şekilde kurdelesini hep birlikte keseriz. Sağlık alt yapımız gerçekten bina anlamında çok iyi bir noktaya geldi.

Üniversitemizin bu binasını da bünyesine kazandırdığı zaman Üniversitemizin Tıp Fakültesi ile birlikte ilimize güzel sağlık hizmeti verecek.”

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol