REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut “İstasyon eski SSK Hastanesini tekrar açın”


BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut “İstasyon eski SSK Hastanesini tekrar açın”
Reklam Ver 05444331555
14 Ocak 2020 - 21:08

BBP Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut Sivas gündemine dair bir çok konuya değindi. Bulut özellikle Sivas’taki sağlık konularına dikkat çekerek biran önce İstasyon caddesinde bulunan eski SSK Hastanesini tekrar açın dedi.

BBP Sivas İl Başkanı Uğur Bulut “İstasyon eski SSK Hastanesini tekrar açın”

Bulut’un açıklamasının tamamı şöyle:

“Gelin bu şehrin gündemini Yıldız dağından alıp içler acısı sağlık sorunlarımıza getirelim.

Şehirlerden insanlar neden göç eder sebepleri nelerdir bunları dünyanın neresine bakarsanız bakın aynı başlıklar çıkar karşımıza;

1- Sağlık

2- Ekonomi

3-Eğitim

Donatı ve sosyallik bunlardan sonra gelir.

Neden mi Sağlık; Askeri Hastane, DDY hastanesi, SSK Hastanesi, Göğüs Hastanesi ve Numune Hastanelerini kapatmak ile önce farz gibi ayağında Sağlık hizmetini tarumar etmişsiniz.

Bölge hastanesi olarak lanse edilen Yeni Numune hastanesi bırak bölgeye hizmet etmeyi Sivas’a cevap veremez hale getirmişsiniz.

Sorun yumağı her taraf ulaşımdan tutunda ilaç ve medikal eksikliklere kadar.

Hangisini söyleyelim ki acile giden hastaya tarihi geçmiş serumları takmanızı mı veyahut stent olmadığından hayatını kaybeden şehir eşrafından agabeyimizi mi yada araştırma hastanemizin enfeksiyon sıkıntısını mı

Tüm bu sıkıntılar içerisinde yeni bir hastane yapımını programa almanız ve Tuzlugöl tarafından arazi bakmanızdan dolayı memnuniyetimizi de belirtmek isterim.

Ancak sağlık hizmeti en yakın hali ile verildiği zaman daha doğru değil midir.

Tahsisi hayır sever vatandaşımız tarafından Hastane olarak yapılan şehrimizde SSK hastanesi olarak bilinen hastanenin de bir an evvel eski canlılığı ve eski bölümleri ile yeniden açılması kadirşinas Sivaslı Hemşehrilerimizin en büyük isteğidir ve başka bir resmi kurum veyahut donatı yada çevrilme imkanı olmayan bu bina pekala bir branş hastanesi veyahut poliklinik ve servis hizmetinin yapılacağı bir hastane neden olmasın.

Seçilmişlerimiz bürokrasi şehrin yöneticileri Sivaslıların sesini duymuş ve tercümanı olur hemde.

Hep söylemişimdir bu şehrin sağlık alanında ciddi sorunları var bunu vakka vakka da sayabilirim ancak çözüm ve sıkıntıları bertaraf etmek olmalı gayemiz.

İyi biliriz ki yukarıda saydığımız hastanelerimiz varken Tokat Erzincan Yozgat Giresun ve hatta Gümüşhane’den gelen hastaların şifa bulup bu şehirden gittiğini.

Hatta o bölgeler ile ticareti olan esnafımızda hata sahiplerine ev sahipliği yapar yoksa refakatçisi refakatini de insanımız yapardı.

Sağlık olsun ki gündemimiz sorunları var bu şehrin demeliyiz ki insanımız her saat tedavi maksatlı Kayseri Ankara bileti almak zorunda kalmasın Terminal de Gar da..

Sağlık olsun ki gündemimiz bir yada bir kaç nefrolog doktorumuz olsun. Çocuk nefroloji bolum yada hastanelerimiz olsun

Sağlık olsun ki gündemimiz Kayseri’nin en buyuk girdilerinden olan Sivas tan giden hastaların bıraktığı ekonomi de burada kalsın

Sağlık olsun ki gündemimiz Kayseri ve Ankara’daki hastanelerin bahçelerindeki 58 plakalı hasta sahibi insanımızın mağduriyeti bitsin.

Kısacası yeni bir hastane programa almanız ve yer bakmanız güzel, ancak SSK Hastanesi diye bildiğimiz hastanenin tam anlamı ile açıldığı gün gündeminiz bir nebze Sağlık olmuş diyeceğiz

UĞUR BULUT BBP SİVAS İL BAŞKANI”

Büyük Sivas HaberSivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 233
  • Hayır --> 738
  • Karasızım --> 75
  • Fikrim Yok --> 43
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]