hava
DOLAR %
EURO %
GRAM ALTIN %
ÇEYREK A. %
BITCOIN %
SON DAKİKA

Google News

Yılmaz Coşkun’dan TÜDEMSAŞ Tepkisi

Son Güncelleme :

07 Mart 2020 - 15:22

Yılmaz Coşkun’dan TÜDEMSAŞ Tepkisi

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Yılmaz Coşkun parti binasında yaptığı basın açıklamasında iktidar partisi Sivas Milletvekillerine seslendi.

Yılmaz Coşkun iktidar partisi Sivas Milletvekillerine seslendi

Coşkun açıklamasında, “Her geçen gün daha da yoksullaşan, kapanan işyerlerinin ve işsiz sayısının arttığı sultanşehir Sivas’ımızda şimdi de, maalesef 81 yıldır bacası tüten onbinlerce sivaslının ekmek yediği  sivas’ın yerli ve milli demiryolu şirketi tüdemsaş resmi gazetede cumhurbaşkanı imzasıyla yayımlanan bir karar neticesinde başka bir şirkete bağlandı.

kurulduğu 1939 yılından bu yana birçok alan önemli işlere imza atan sivas cer atelyesi adıyla faaliyete geçen türkiye demiryolu makinaları sanayii anonim şirketi (tüdemsaş), ilk yerli buharlı lokomotifin üreten, 70’li yıllarda 7500 kişilik istihdam kapasitesine ulaşan tüdemsaş, iktidar tarafından her geçen yıl biraz daha etkisizleştirilmiş, sonuç olarak ise şube statüsüne düşürülmüştür.

hiçbir aklıselim, memleketini seven, derdi bu şehir olan sivaslı bu kararı kabul etmiyor. kabul etmemiz de mümkün değildir.

askeri hastane, dikimevi, devlet malzeme ofisi, demir çelik fabrikası ve niceleri kapanırken ya da bu şehirden taşınırken iktidar partisi milletvekilleri sahip çıkamadılar bari bu kararın iptali için çaba göstersinler.

bu karar sivas’a ve  sivaslıya çok zarar verecektir.

kıymetli sivaslılar bu fabrika muhtemelen özelleştirme adı altında satılacaktır.

başkan coşkun yaptığı açıklamada

“buradan başta sayın valim  ve mülk idare amirlerimiz olmak üzere iktidar partisi milletvekillerimize sesleniyorum

demir çelik fabrikasına sahip çıkamadınız bari tüdemsaşa sahip çıkın!” diye konuştu.

Büyük Sivas Haber

 
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol