REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz “İDAM GELMELİ” Dedi!

MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz “İDAM GELMELİ” Dedi!
28 Eylül 2020 - 13:13

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Özkan Turan Navruz, kamuoyunun büyük oranda idam cezası talebi olduğunu ifade ederek, bazı suçlara idam cezası uygulanması gerektiğini söyledi.

MHP İl Başkanı Özkan Turan Navruz “İDAM GELMELİ” Dedi!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Özkan Turan Navruz, katıldığı bir programda idam cezası hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Kamuoyunun büyük oranda idam cezası talebi olduğunu ifade eden MHP İl Başkanı Navruz, bazı suçlara idam cezası uygulanması gerektiğini ifade etti.

Partilerinin Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli´nin zaman zaman konuyu gündeme getirdiğini anımsatan İl Başkanı Navruz, Meclis açıldıktan sonra bu konuda gelişmelerin yaşanabileceğini söyledi.

İl Başkanı Navruz, “Bu noktada vereceğim örnek vatandaşlarımızı çok rahatsız edebilir ama bir annenin gözünden sakındığı evladını hunharca istismar edip vahşice öldüren bir insanı devletin ekmeğiyle beslemek ne kadar mantıklı?

Bu mahlukatı devletin ekmeğiyle devletin hapishanesinde 20-30-40 yıl veya ölene kadar orada yaşatmanın orada onu verdiğimiz vergilerle beslemenin bir mantığı yok. Sayın Genel Başkanımız bunu söylüyor.

Bu sapıklar, sapkınlar, devletin polisini şehit edenler bunların beslenmesine gerek yok. Bunların hapishanelerde tutulması devletin ve kamuoyunun vicdanını kanatmaktadır. İnsanlar adaletin yerine gelmediğini düşünmektedir.

Geleceğin teminatı olan çocukları istismar ettikten sonra hunharca öldüren kişilerin yaşama hakkının olduğunu düşünmüyorum. O yüzden Sayın Genel Başkanımızın çizdiği çerçevede idam cezasının gelmesi taraftarıyız.

Meclis 1 Ekim´de açıldıktan sonra büyük ihtimal partimiz Genel Merkezinde milletvekillerimizin hazırlayacağı bir taslak Meclis´e sunulabilir. Çünkü Sayın Genel Başkanımız yapmış olduğu basın açıklamalarında bunlara net bir şekilde vurgu yapmaya çalıştı ve bizim parti programımızda da var bu.

Bu noktada Meclis´in vereceği kararın etkili olacağını ve Meclis´in vereceği kararın tüm kamuoyunun vicdanına yansıyacağını düşünüyorum” açıklamasında bulundu.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]