REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Düzgün “Bu Gidişe Kim Dur Diyecek?”

Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Düzgün “Bu Gidişe Kim Dur Diyecek?”
25 Eylül 2020 - 16:43

Tüm Fırıncılar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Düzgün, son aylarda hammaddelere gelen zamlar hakkında açıklamalarda bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Düzgün “Bu Gidişe Kim Dur Diyecek?”

Türkiye genelinde ki ekmek üreten firmaların çok zor durumda olduğunu söyleyen HÜSEYİN DÜZGÜN, esnafın zor durumda olduğunu ve “bu gidişe kim dur diyecek” dedi.

Düzgün açıklamasında

“Hammaddeye gelen zamlar satışlara yansımadığı için esnaf çok sıkıntı çekiyor. Sadece bu artış değil bir de pandemi süreci mağduriyeti hat safhaya getirdi.

Devletimizden ve Tarım Bakanımızdan bu konuda acil bir çalışma yapmaları gerektiğini arz ederim.

Un firmalarının amansız fiyat geçişleri ve bunları doların ve altının artmasına bağlamaları birçok fırıncı esnafı mağdur etmektedir.

Tabi bu sadece unla bitmiyor; yağ, maya, susam, yakıt giderleri, işçi giderleri , SSK, BAĞKUR, Kira vs.. yani bunlar bütün esnafın ortak derdi.

Bunlara %50-60 zam varken ekmeğe yapılacak olan zam, sadece günü kurtarmak adına ve zararı minumuma indirmek adına %25, o da 2 aydır talebimizi duyurduğumuz halde, bazı kurumların yüzünden ertelenip duruyor.

Hala çözüme kavuşmuş değil. Bu da bizi üzüyor çünkü bu duruma onlarda vakıf ve onlarda esnafın sıkıntıda ve zor durumda olduğunu gündeme taşıyan kişiler. Keşke bizlere müdahale ettikleri gibi hammaddeye zam verenlere de müdahale edebilseler.

Bu sebeple Değerli  Tarım Bakanımızdan bu önlenemez gidişin bir an önce çözüm bulmasını talep ediyoruz. Aksi halde toplumun belkemiği olan ,mağdur olan esnafın artık iflas edeceği aşikardır. Esnafın iflas etmesi, ne millete ne de devlete fayda vermez hele de geçtiğimiz bu zor zamanlar da.

Bu bağlamda, ekmek fiyat tarifelerine geçiş yapılırken bu konuların göz ardı edilmemesini talep ediyoruz diyen, Hüseyin DÜZGÜN son olarak yine ‘’ bu gidişe kim dur diyecek?’’ dedi.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]