REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55
AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

“Hukuk Fakültesi En Kısa Zamanda Açılacak”


“Hukuk Fakültesi En Kısa Zamanda Açılacak”
Reklam Ver 05444331555
15 Mayıs 2019 - 18:10

Cumhuriyet Üniversitesi’nin her geçen gün geliştiğini ve adım adım yükseldiğini dile getiren Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Hukuk Fakültesi’nin açılıp biran evvel öğrenci alması için bir çok hukukçu öğretim üyesi ile görüştüm. 13 Araştırma görevlisi aldık. Bu kişilerin doktoralarını bitirmelerinin ardından Hukuk Fakültesini açacağız” dedi.

“Hukuk Fakültesi En Kısa Zamanda Açılacak”

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nde İleri Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi CÜTAM’da bulunan cihazların Türkiye’de bir çok Üniversitede olmadığını söyledi.Göreve geldiklerinde bu cihazların tam anlamıyla kullanılamadığını hatırlatan Rektör Alim Yıldız, “Cihazları artık kanser araştırmalarında kullanabiliyoruz. Cihazlar alınmış zamanında depoya konmuş. Şuan çevremizdeki Üniversitelere bu cihazlarla çalışma fırsatı veriyoruz. Farklı Üniversitelerle anlaşmalar yaptık. Bizde olmayan cihazlarla ilgili de biz onların araştırma merkezlerindeki cihazlardan yararlanacağız” dedi.

Cihazların faal olarak kullanılması gerektiğinin altını çizen Yıldız, “TEKNOKENT binasında ikinci binamızı yaptık. Firma sayımız çoğaldı. Orada da çok güzel çalışmalar yapılıyor. Bunları yaptığımızda Üniversitemizin olması gerektiği yeride hep beraber göreceğiz. Şuan kademe kademe yükseliyoruz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’ne bir Hukuk Fakültesi açılması kesinleşti. Ancak şuan binamız yok. Binanın yapımını 2 yıldır istiyoruz henüz planlamaya alamadık. Bina çok önemli değil. Bir Fakültenin açılabilmesi için 7 Öğretim görevlisine ihtiyaç var. Sivaslı olan hukukçu hemserilerimizle görüştük. Gelin hemen eğitimi başlatalım dedik.

Ancak 7 öğretim görevlisini biranda bulmak zor. Türkiye’de Hukukçu öğretim üyesi sayısı da oldukça az. Bir çok hemşerimiz ise kendisinin büyükşehirde olduğunu derslere gidip gelebileceğini ancak Sivas’a tamamiyle gelemeyeceğini söylüyorlar. Hukuk Fakültesine 13 Araştırma görevlisi aldık. Bunlar Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Yüksek Lisans ve Doktoraya başladılar. Bu kişiler doktoralarını tamamladıklarında öğretim üyesi olacaklar. Fakat onlar gelmeden önce eğitime başlayalım istiyoruz. Birçok hukukçu ile görüştüm olumsuz cevap alsamda yine görüşmelere devam ediyorum. Hukuk Fakültesinin alt yapısını oluşturmak içinde Adalet Yüksek Okulu da açıyoruz 2 yıllık. Adaleti bitirenler Hukuk Fakültesinde öğrenimlerine devam edebilirler” ifadelerini kullandı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P
# TAKIMLAR O AV P

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com