DOLAR 31,1462 % 0.13
EURO 33,8270 % 0.06
STERLIN 39,5322 % 0.1
FRANG 35,4249 % 0.21
ALTIN 2.035,70 % 0,18
BITCOIN 1.784.110 6.629

İŞKUR Yeni Hizmet Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İŞKUR Yeni Hizmet Binasında Hizmet Vermeye Başladı

Uzun süredir Kunduracılar Çarşısı´nda geçici olarak hizmet veren Sivas Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR), Ahi Emir Caddesi´nde bulunan yeni hizmet binasında dün itibariyle hizmet vermeye başladı.

İŞKUR Yeni Hizmet Binasında Hizmet Vermeye Başladı

İşsizliğin hat safhada olduğu ilimizde vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği kurumların başında gelen Çalışma ve İş  Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR), yeni binasında hizmet vermeye başladı. Uzun süredir geçici olarak Kunduracılar Çarşısı´nda hizmet veren ancak alan darlığı nedeniyle ciddi sıkıntıların yaşandığı kurum binası yeni yerinde daha kalite ve hızlı hizmet verecek.

ARAÇ PARKINDA SORUN YAŞANMAYACAK

Ahi Emir Caddesi´nde bulunan ve eski Azerbaycan Pazarı  olarak bilinen yere inşa edilen yeni hizmet binası 7 kattan oluşuyor. Engellilerin rahat ulaşımının sağlanması amacıyla her detayın düşünüldüğü binaya gelen vatandaşlar araçlarını park etme noktasında yer sıkıntısı çekmeyecek. Bodrum katı otopark olarak faaliyet gösteren yeni hizmet binasının zemin katında iş arayan danışmanları, birinci katında işveren danışmanları, ikinci katında çalışma ilişkileriyle ilgili servisler, üçüncü katında idari bölümler, dördüncü katında konferans salonu, beşinci katında ise yemekhane bulunuyor.

“HAYIRLI OLSUN”

Yaklaşık 1,5 yıl önce yapımına başlanan binanın kısa sürede hizmete başlamasından dolayı yetkililere teşekkür eden vatandaşlar, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. En çok ziyaret ettikleri kurumların başında İŞKUR´un geldiğini ifade eden vatandaşlar, “Önceki hizmet binalarının fiziki yapısı yeterli değildi. Malum olduğu üzere ilimizde işsizlik de önemli sorunlardan birisi. Bu nedenle vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği kurumlardan birisi de İŞKUR. Geçici binada İŞKUR´da danışmanlar tarafından hizmet alma noktasında sorunlar yaşanıyordu. Yeni bina ile bu sorunlar giderilmiş olacak. Sivas´a hayırlı olsun” ifadelerini kullandılar.

“SEKTÖRÜN İHTİYAÇLARINA CEVAP VERECEK”

Geçtiğimiz günlerde binada sürdürülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Ayhan, kurumda 100 kişiye yakın personelin hizmet vereceğini söyleyerek “Bu bina Sivas´ın  iş gücü piyasasını regüle edecek ve sektörün ihtiyaçlarına cevap verecek. Buraya umutla gelen vatandaşlarımızın umutla ayrılmalarını arzu ediyorum. Personelimizin güler yüzle hizmet vereceklerine inanıyorum. Umarım bu yeni bina, evlere yeni aş fırsatlarıyla gelir” açıklamasında bulunmuştu.


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.