hava
DOLAR 18,6350 % % 0.05
EURO 19,4019 % % 0.16
GRAM ALTIN 1.053,11 % % 0,48
ÇEYREK A. 1.721,84 % % 0,48
BITCOIN 314.224 % -0.128
SON DAKİKA
Google News

Milletvekili Soluk “Çedaş taşınacak! Hızlı tren bayramdan önce sefere başlayacak”

Son Güncelleme :

24 Mayıs 2021 - 12:07

Milletvekili Soluk “Çedaş taşınacak! Hızlı tren bayramdan önce sefere başlayacak”

AK Parti Sivas Milletvekili Habip Soluk, Numune Hastanesi bölgesindeki ÇEDAŞ’ın taşınacağını, YHT seferlerinin Kurban Bayramı öncesi yapılabileceğini ve tarımla ilgili sulama projelerine ağırlık verdiklerini söyledi.

Milletvekili Soluk “Çedaş taşınacak! Hızlı tren bayramdan önce sefere başlayacak”

Sivas’a fayda sağlayacak olan bütün projeleri hayata geçirmeye gayret ettiklerini aktaran Milletvekili Soluk, “Son yıllarda tarımla ilgili ciddi kuraklık sorunları ortaya çıkmaya başladı. Bu sebeple özellikle tarımla ilgili sulama noktasında gayret gösteriyoruz. 560 bin dekar sulanabilir alanımız var.

Konya’dan sonra en büyük tarım arazilerine sahip olmamız sebebi ile şuan en acil konumuz sulama noktasında. Bu konuyu ön plana çıkarmayı düşünüyoruz” dedi.

BAYRAMDAN ÖNCE SEFERLER BAŞLAYACAK

Yüksek Hızlı Trenle ilgili de gelinen son durum hakkında da bilgiler veren Soluk, “Hızlı trenle ilgili de haftaları günleri sayıyoruz artık. Yüksek Hızlı Trenimizin hız testleri de tamamlanmış durumda. Şuanda hattın üzerindeki sinyaller kontrol ediliyor.

Hat üzerindeki sinyaller demiryolu hattının üzerinde herhangi bir kapanma olması halinde bilgi vermeyi sağlıyor. Sinyal çalışmaları da tamamlandığında Kurban Bayramından önce seferler başlayacak ama biz 4 Eylül diye seferlerin başlamasını planlıyoruz. Ticari taşımalara da başlanacak” ifadelerini kullandı.

ÇEDAŞ TAŞINACAK

Numune Hastanesi yerleşkesini büyütmek amacı ile de CEDAŞ’ı taşımak istediklerini ve arazi tahsisinin tamamlandığını aktaran Soluk sözlerini, “ÇEDAŞ’ın taşınması konusunda gelişmeler yaşandı. İnşallah ÇEDAŞ’ı stadyumun arkasındaki askeriyeden aldığımız 150 dönümlük arazinin 65 dönümlük kısmına ÇEDAŞ’ı taşıyacağız.

ÇEDAŞ’ın yeri ile hastanemizi de birleştireceğiz. Hastanenin başka genişleme alanı olmadığı için o bölgede yer alan ÇEDAŞ’ı taşıyacağız” şeklinde sonlandırdı. Numune Hastanesi bölgesinde bulunan ÇEDAŞ’ın taşınmasının ardından bölge boşalan binanın ise İl Sağlık Müdürlüğü binası olarak kullanılması da gündemdeki yerini koruyor.

Büyük Sivas Haber
YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Büyük Sivas WhatsApp Grubuna Dahil Ol
Büyük Sivas Telegram Grubuna Dahil Ol