Sivas'ta hayır sahiplerin de katkılarıyla hızla yükseliyorBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

23 Ocak 2021 - 00:57

Sivas’ta hayır sahiplerin de katkılarıyla hızla yükseliyor

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 16:34

Sivas’ta hayır sahiplerin de katkılarıyla hızla yükseliyor

İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Sivas Şubesi işbirliği ile yaptırılan Müftü Abdurrauf Efendi Hafızlık Erkek Yatılı Kur´an Kursu ve Külliyesi inşaatı, hayır sahiplerinin de katkılarıyla hızla yükseliyor.

Sivas’ta hayır sahiplerin de katkılarıyla hızla yükseliyor

Kısa süre önce Vali Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü ve hayırsever vatandaşların da katılımı ile Sivas Merkez Kılavuz mahallesinde temeli atılan Hafızlık Kur´an Kursu ve Külliyesi inşaatı kısa sürede tamamlanması planlanıyor.

İlimize kazandırılacak olan Müftü Abdurrauf Efendi Hafızlık Erkek Yatılı Kur´an Kursu ve Külliyesinde hafızlık eğitiminin yanı sıra hafız öğrencilerin akademik eğitimlerini devam ettirmeleri amaçlanıyor.

5650 m2 alan üzerine 5 kat olarak yapılacak Kur´an kursu binasının içerisinde, 41 adet oda tipi yatakhane, eğitim ve konferans salonları, sosyal kullanım ve ders çalışma alanları ile tamamlandıktan sonra hafız öğrencilere hizmet sunacak. irade

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.