Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Helikopter İçin Hangar Süreci Başlıyor

Helikopter İçin Hangar Süreci Başlıyor
852
14 Ağustos 2018 - 14:57

Sağlık Bakanlığı tarafından Mayıs ayında yapılan ihalenin ardından ilimize tahsis edilen ambulans helikopter için hangar yapılması çalışmalarında süreç başlıyor.

Helikopter İçin Hangar Süreci Başlıyor

Sağlık Bakanlığınca Mayıs ayında yapılan ihalenin ardından Sivas´a ambulans helikopter tahsis edileceği açıklanmıştı. 14 Ekim´de ilimizde olması planlanan 32 milyon lira bedelli ambulans helikopter için hangar yapılması çalışmaları başlıyor.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi kampüsünde bulunan pisti kullanacak olan ambulans helikoptere hangar yapılması için ihale duyurusu yapıldı. Gökçen Havacılık, ilimize helikopter hangarı ve 1 adet yaşam alanı inşa ettirmek için ihale açtığını duyurdu. İhale tarihinin 16 Ağustos Perşembe günü saat 16.30´da yapılacağının belirtildiği duyuruda, işin kapalı teklif açık eksiltme usulüyle ihale edileceği açıklandı.

İhaleye girmek isteyen firmalar, şartnameye göre hazırlayacakları kapalı zarf teklif mektuplarını ihale gün ve saatine kadar Ankara´da bulunan Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı Malzeme Yönetimi Direktörlüğü birimine teslim edecekler.

ÇEVRE İLLERE DE HİZMET VERECEK

7/24 esasına göre hizmet verecek olan helikopter geniş coğrafyaya sahip olan Sivas´ın yanı sıra çevre illere de hizmet verecek. Ülkemizde coğrafi yapı ve ulaşım şartları, nüfus yoğunluğu, meteorolojik şartlar ve stratejik bölgeler dikkate alınarak 2008 yılında itibaren kullanılmaya başlanan ambulans helikopter sayısı Sivas ile birlikte 19´a yükseldi.

HANGİ İLLERDE BULUNUYOR?

Ambulans helikopterlerin  2´si Ankara, 2´si İstanbul diğerleri ise Antalya, Diyarbakır, Erzurum, İzmir, Adana, Bursa, Trabzon, Afyonkarahisar, Çanakkale, Kayseri, Konya, Samsun, Malatya ve Van illerinde hizmet veriyor. (İrade)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 19
  • Hayır --> 77
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 7
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58