hava Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 19,1906 % % 0.04
EURO 20,8128 % % -0.7
GRAM ALTIN 1.214,64 % % -0,50
ÇEYREK A. 1.985,93 % % -0,50
BITCOIN 28.451,49 % -0.39
SON DAKİKA

Google News

“Vatandaşın Ayağını Çamurdan Kurtaracağız”

Son Güncelleme :

20 Ağustos 2018 - 14:25

“Vatandaşın Ayağını Çamurdan Kurtaracağız”


Sorun ve taleplerini yerinde dinlemek için ilçelerde “Halkla Buluşma” programları düzenleyen Vali Davut Gül, Gürün ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

Vali Gül Gürün’de “Halkla Buluşma” Programı Düzenlendi

Sivas Valisi Davut Gül, ilçelerde vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Sorun ve taleplerini yerinde dinlemek için ilçelerde “Halkla Buluşma” programları düzenleyen Vali Gül, Gürün ilçesinde gezi ve incelemelerde bulundu.

Kaymakamlık önünde ilçe protokolü ve vatandaşlar tarafından karşılanan Gül, ardından ilçe kaymakamı Hicabi Aytemür´den ilçede yapımı tamamlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgiler aldı.

Gül, Kaymakamlık ziyaretinin ardından; Halkla Buluşma programı kapsamında çok sayıda vatandaşın sorununu dinledi.  Ziyaret ettiği her ilçede Şehit Aileleri ve Gazilerle sık sık bir araya gelen Vali Davut Gül, Gürün ilçesinde yaşayan ailelerle yemek programında buluştu.

“KAPIM SİZLERE SONUNA KADAR AÇIK”

Programda yaptığı konuşmada, Şehit Aileleri ve Gazilerin devletimize ve milletimize emanet olduklarını hatırlatan Gül; “İl Valisi olarak kapım sizlere sonuna kadar açık. İstediğiniz zaman arayabilirsiniz, gelip ziyaret edebilirsiniz. Kamu imkânları ölçüsünde talep ettiğiniz ne varsa yapılır. Sizlerin yüzünün gülmesi, evlatlarınızın kendini güvende hissetmesi bizim boynumuzun borcu. Biz sizlerin birer kardeşi, birer evladıyız. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Daha sonra Vali Davut Gül, Gürün ilçesi mahalle ve köy muhtarları ile toplantıda bir araya geldi.

“HER YIL BİR ÖNCEKİNDEN FAZLA HİZMET YAPILDI”

Her fırsatta muhtarlarla bir araya gelerek sorunlara çözüm aradıklarını söyleyen Gül; “Sivas´ta ve Gürün´de bütün sorunları çözdük gibi bir iddiamız yok.  Ama her yıl bir öncekinden fazla hizmet yapıldı. Bunu görev yaptığınız süre boyunca muhtarlar olarak en iyi sizler görüyorsunuz. Okul ihtiyacı olan her yerleşim biriminde okulların yapımı tamamlanmış veya yapımı devam ediyordur. Ya da planlanmıştır, yapılacaktır” dedi. Gürün ilçesinin beş yıldızlı otel standardında yeni bir öğretmenevine kavuşacağını dile getiren Gül, parmakla gösterilecek yeni bir halk eğitim merkezinin de ihalesinin yapıldığını belirtti.

“TÜM İLÇE DOĞALGAZ HİZMETİ ALACAK”

Doğalgazla tanışan Gürün ilçesinde birçok konut ve işyerinin Eylül ayı itibariyle gaz almaya başlayacağını söyleyen Gül, yakın zamanda bütün ilçenin bu hizmete sahip olacağını ifade etti.

“VERİMLİ BİR SİSTEM HAYATA GEÇECEK”

Gül; “Gökpınar Gölünde yapılan düzenlemelerin ardından şimdide doğa harikası Şuğul Kanyonunda çevre düzenlemesi yapılıyor. Toplamda 18 Km´lik açık kanal kapalı şebekeye çevriliyor. Yaklaşık olarak 5 milyon liraya mâl olacak. Sivas Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Sayın İsmet Yılmaz´ın girişimleri neticesinde Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı finansmanı ile hayata geçirilen bu proje inşallah bu yıl içerisinde tamamlanacak. Çalışmalar tamamlandığında yeşil Gürün´deki bahçelerin sulandığı ve suyun verimli kullanıldığı bir sistem hayata geçmiş olacak” dedi.

“AMACIMIZ HER KÖYDE VATANDAŞIMIZIN AYAĞINI ÇAMURDAN KURTARMAK”

Sivas´ta kamunun üzerine düşen tüm görevleri yaptığını söyleyen Vali Davut Gül, “Tarımsal sulama, göletler ve barajlarda çalışmalarımız devam ediyor. Tarım ve kırsal kalkınma projelerinden Gürün daha fazla yararlanmaya başladı. İlçe genelinde yeni ahırlar ve tesisler hayat geçti. Bu sayılar daha da artacak yeter ki düzenli ve sürdürülebilir projeler üretilsin. Her sene bir öncekinden fazla asfalt yol yapılıyor. Kış mevsimi gelmeden program dâhilinde bozulan yolları onarımdan geçireceğiz. Özellikle son iki yılda parke taşı miktarı olağanüstü arttı. Daha da artacak. Amacımız her köyde parke taşı yaparak vatandaşımızın ayağını çamurdan kurtarmak. İçme suyuyla ilgili zaman zaman şikâyetler geliyor. Bunun çözümü noktasında sayaç takılması bizim temel prensibimiz. Sayaçların takılmasına rağmen halen su yetersizse alternatif ve ihtilafsız başka kaynak bularak mutlaka içme suyu getireceğiz. Sayaç takmadan Kızılırmak nehrini bağlasak yine su yetmez. Bu hususun disipline edilmesi gerekiyor. Elektrikle ilgili değişmesi ve onarılması gereken direkler var. ÇEDAŞ programları dahlinde bu sorunları giderecek. Cep telefonu çekmeyen bazı köylerimiz var. Bununla ilgili olarak Sivas genelinde ilgili firmalar tarafından 250 farklı köyü kapsayacak şekilde kurulacak vericilerin ihalesi yapıldı. Altı ay içerisinde yeni vericiler konulacak ve il genelinde kapsama alanı oldukça artmış olacak.” şeklinde konuştu.

Toplantının ardından ilçe merkezinde yapımı devam eden Şevki Sözen cami ve ilçe müftülüğü hizmet binası ve lojmanları da inceleyen Gül, ilçe esnafları ve vatandaşlar da sohbet edip hatırlarını sordu.

Gül ayrıca, “Bir Çocuk, Bir Dilek” projesi kapsamında aile ziyaretlerinde bulundu. İlçedeki gezileri sırasında PTT şubesini denetleyen Gül, vatandaşlarla sunulan hizmetler hakkında görüştü. (İrade)

Büyük Sivas HaberYORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.