Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Otobüs Zammına Bir Tepkide UDEM-HAKSEN ‘den

Otobüs Zammına Bir Tepkide UDEM-HAKSEN ‘den
911
18 Eylül 2018 - 16:21

Sivas’ta ulaşıma yüksek zam şu şekilde öğrenci  1.50 den 1,75tlye , tam 2.75 3.25 tl belirlenmiştir. Sivas şartlarında yol uzunluğu düşünüldüğünde yapılan zammınfahiş fiyatı pahalı olarak görmekteyiz. Haksen…

Otobüs Zammına Bir Tepkide UDEM-HAKSEN’den

Aynı fiyatlarda metropol kentlerde 30 km yol gidildiğini düşünürsek yapılan zamların çok yüksek olduğunu görmekteyiz.

Sağlık ulaşım eğitim gibi hizmetlerin devletimiz tarafından verilen hizmetlere gelen zam dar gelirli her gün işe otobüsle giden halkımıza bu büyük zammın daha da zora sokacağını düşünüyoruz.

Sivas içerisinde 5 km yi açmayan ulaşım mesafesini düşünürsek bu zammın gözden geçirilerek fiyatın düşürülmesi noktasında çalışmalar yapılması zaruridir.

Onun için sendikamızın defalarca gündeme getirdiğimiz Televizyonlar ve yazılı basında projemizi çok kez anlatmamıza rağmen Siyasi ve Bürokratik yetkililerden ilgi görmemiş olmamız bizi derinden üzmüştür.

Üniversite Öğrencilerin hastaların ve hasta yakınlarının otobüslerde tıklım tıklım, şeklinde yolculuk yapmaları ve yolculuğun çileye dönüştürülmesi dramatik bir olaydır diyoruz.

Daha güvenli daha ucuz ulaşım şekli metrobüs gibi araçlar olduğu kanısındayız. Sendika olarak vatanın birliği ve bütünlüğünü kanıksayan bir anlayıştayız.

Özellikle hafif raylı sistem projesinin birçok ilde ulaşımda hem milli ekonomiye hem de şehir halkına uygun fiyatta ulaşımı sağladığını görmekteyiz.

Ben yaptım oldu anlayışı, yerel seçimlere kısa bir süre kaldığını düşünürsek Sayın Belediye Yönetimi bu zammın makul ve mantıklı bir fiyat belirlenmesi gerekmektedir.

Özellikle 3.25 tl gibi fahiş ücretin alınması şehrime gelen öğrenci ve asker yakınları tarafından negatif bir algı oluşturacağını düşünüyoruz.

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 17
  • Hayır --> 72
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 7
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58