DOLAR 33,1952 % -0.11
EURO 36,0226 % -0.6
STERLIN 42,8115 % -0.31
FRANG 37,3483 % -0.2
ALTIN 2.551,00 % -1,92
BITCOIN 66.906,15 -0.161

THK Faaliyetlerini Sürdürüyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
THK Faaliyetlerini Sürdürüyor

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Başkanlığı 2019 Yılında Gerçekleştirdiği Faaliyetler hakkında bilgi verdi.

THK Sivas 2019’da Gerçekleştirdiği Faaliyetler Hakkında Bilgi Verdi

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Başkanı Sebahattin Erbıyık tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, “Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir.” Direktifleri ile kurulan, 94. yılını idrak ettiğimiz Türk Hava Kurumu, Sivas Şubesi olarak; Sivas halkına ve sevgili gençlerimize yönelik yürütülen önemli faaliyetlerimizi kamuoyumuzun dikkatine sunulmak üzere şu şekilde gerçekleşmiştir.”dedi.

         2019 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN BAZI FAALİYETLER

 1. 2019 yılı içerisinde 37 adet Genç Kanat öğrencimiz Kurumumuza kazandırılmıştır.
 2. Genç Kanatlar ekibimiz Sivas Kongresi’nin 100.Yıl etkinlikleri ile ilimize gelen Türk Yıldızları ekibinin karşılanması ve uğurlanması törenlerine iştirak etmişlerdir.
 3. 29 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında ilimizde bölgesel yamaçparaşüt başlangıç kursu açılarak kursiyerlere yamaçparaşüt eğitimi verilmiştir. Yıldız dağında uçuş etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.
 4. Milli Eğitim Müdürlüğümüze ait okullarımız başta olmak üzere, Sivas Belediyemize ait İhramcızade Kültür ve Sanat Merkezimiz, Sivas Gençlik Merkezimiz ve Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak model uçak eğitimi kursları açılmıştır. Malzemeleri ücretsiz olarak Türk Hava Kurumu tarafından karşılanmak üzere toplam 303 öğrenciye kurs eğitimi verilmiştir.
 5. Çeşitli okullarımızda havacılık faaliyetlerinin tanıtımı için Türk Hava Kurumu faaliyetleri ile havacılık eğitimleri yapılmıştır.
 6. Sivas Kongresi’nin 100. Yıl etkinlikleri çerçevesinde Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde 2019 Mayıs ayı içerisinde;
 1. 30 civarında okulumuzun katılımı ile havacılık ve model uçak sergisi açılmıştır.
 2. THK Genel Merkezi tarafından, 81 ilimizin havadan çekilen fotoğraflarını içeren “Gökyüzünden Türkiye” fotoğraf sergisi açılmıştır.
 1. Model uçak kurslarımızda yetişen ilimiz gençleri 2019 yılında 3 adet ulusal, 2 adet uluslar arası yarışmada 1. 2. Ve 3.lük dereceleri kazanmışlardır.
 2. Kurs merkezimize kursiyerlerimizin okuma alışkanlıklarını zenginleştirmek için “kitap okuma dolapları” oluşturulmuştur.
 3. 94. Yıl etkinliklerimiz çerçevesinde halkımıza ikramlar yapılmıştır.
 4. Şube Başkanlığımız olarak okullarımıza yaptığımız ziyaretler esnasında, seviyelerine uygun roman, hikaye, masal ve boyama kitapları ile çeşitli kırtasiye malzemeleri hediye edilmiştir.
 5. İlimizin medar-ı iftiharlarından Merhum Nuri DEMİRAĞ anısına ilimizde bir sempozyum düzenlenmesine yönelik, ilimiz Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ne teklif sunulmuştur.”şeklinde yapılan ve yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgi verildi.

Türk Hava Kurumu Sivas Şubesi Başkanı Erbıyık, “Bu çalışmaların yapılıp yürütülmesinde kurumumuza öncülük eden ve desteklerini esirgemeyen Sivas Valiliğimize, Belediye Başkanlığımıza, Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ile vefakar ve yardımsever kadim Sivas Halkına, ayrıca Türkiye’de sivil havacılığın önderi, rehberi ve merkezi olan THK Genel Başkanlığı yöneticilerine, THK Sivas Şubesi Yönetim Kurulu ve üyelerimize, fedakar kurs öğretmenlerimize, teşekkür eder, minnet ve şükranlarımızı arz etmeyi görev biliriz. 2020 ve sonraki yıllarda ilimizde daha kapsamlı, verimli ve üretken çalışmalar yapmak temel felsefemizdir. Yeni bir yılın yeniliklerle ve başarılarla dolu dolu geçmesi temel arzumuzdur.”şeklinde açıklama yaptı. (Bizim Sivas/Hakan Bakar)

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.