SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
Murat Polat

Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” İsimli Köşe Yazısı

Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” İsimli Köşe Yazısı
Bu haber 02 Haziran 2018 - 17:11 'de eklendi

Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” isimli köşe yazısı;

Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” İsimli Köşe Yazısı

Sivasspor, süper ligde başarılı bir sezonu geride bıraktı. Bu sezonla birlikte süper ligdeki 12´nci sezonunu yaşayan kırmızı-beyazlı ekibin maçlarında birçok farklı hakemler görev yaptı. Ekibi süper ligde olmasına rağmen Sivas bölgesi futbol hakemlerinin bu 12 sezonluk süreçte neden süper lig hakem kriterlerine gelemediklerini merak ediyorum.

Süper ligde ekibi olmayan illerin hakemleri süper ligde görev yaparken, süper ligde ekibi olan bir şehrin futbol hakemlerinin süper ligde düdük çalmaması, bayrak kaldırmaması ve 4´ncü hakem olarak görev yapamaması ilginçtir. Hadi 1 veya 2 sene, haydi olmadı 3-5 sezon geçsin, 12 sezonluk bir dönemde yapılacak iyi çalışmalarla Sivas bölgesinin en azından bir hakemini süper lig kriterlerine getirmesi gerekliydi. Suçlu aramamakla birlikte Sivas il hakem kurulunun çalışmalar yapması, gelecek sezon olmasa bile iki veya 3 sezon sonrasında bir hakemini süper lig kriterlerini yakalamış şekilde maçlara hazırlaması gerekiyor.

Bu çalışmalarla birlikte gerekli lobi girişimlerinin yapılması, kulübü süper ligde olan bir kentin futbol hakemlerinin süper ligde düdük çalması, yardımcı ve 4´ncü hakem olarak görevler yapması şart gibi görünüyor.

Sivas Hakikat Gazetesi / Murat Polat

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER