Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerMurat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” İsimli Köşe Yazısı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” İsimli Köşe Yazısı
Murat Polat( muratpolat@buyuksivas.com )
1 Kişi Okuyor
02 Haziran 2018 - 17:11

Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” isimli köşe yazısı;

Murat Polat’ın “Ekip Var… Hakem Yok” İsimli Köşe Yazısı

Sivasspor, süper ligde başarılı bir sezonu geride bıraktı. Bu sezonla birlikte süper ligdeki 12´nci sezonunu yaşayan kırmızı-beyazlı ekibin maçlarında birçok farklı hakemler görev yaptı. Ekibi süper ligde olmasına rağmen Sivas bölgesi futbol hakemlerinin bu 12 sezonluk süreçte neden süper lig hakem kriterlerine gelemediklerini merak ediyorum.

Süper ligde ekibi olmayan illerin hakemleri süper ligde görev yaparken, süper ligde ekibi olan bir şehrin futbol hakemlerinin süper ligde düdük çalmaması, bayrak kaldırmaması ve 4´ncü hakem olarak görev yapamaması ilginçtir. Hadi 1 veya 2 sene, haydi olmadı 3-5 sezon geçsin, 12 sezonluk bir dönemde yapılacak iyi çalışmalarla Sivas bölgesinin en azından bir hakemini süper lig kriterlerine getirmesi gerekliydi. Suçlu aramamakla birlikte Sivas il hakem kurulunun çalışmalar yapması, gelecek sezon olmasa bile iki veya 3 sezon sonrasında bir hakemini süper lig kriterlerini yakalamış şekilde maçlara hazırlaması gerekiyor.

Bu çalışmalarla birlikte gerekli lobi girişimlerinin yapılması, kulübü süper ligde olan bir kentin futbol hakemlerinin süper ligde düdük çalması, yardımcı ve 4´ncü hakem olarak görevler yapması şart gibi görünüyor.

Sivas Hakikat Gazetesi / Murat Polat

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 136
  • Hayır Aday Olmamalı --> 523
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558