DOLAR 32,1054 % -0.1
EURO 35,0156 % -0.05
STERLIN 41,2773 % 0.06
FRANG 35,1475 % -0.08
ALTIN 2.425,63 % -0,16
BITCOIN 69.314,01 1.07

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Şubat’ın İlk Haftası Ne Yaptı?

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Şubat’ın İlk Haftası Ne Yaptı?

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu geçtiğimiz ay yaptığı kongre ile ikinci dönemine başlamıştı. Oluşturduğu kongre listesi ile tepkileri üzerine çeken Aksu teşkilattaki bir çok ismin eş, dost, akraba ve arkadaşlarından dar bir yönetim listesi oluşturdu.

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu Şubat’ın İlk Haftası Ne Yaptı?

Liste dışında bıraktığı AK Partiye hizmeti dokunmuş önemli bir çok isim Aksu’nun seçimleri göremeyeceği yönünde yorumlarda bulunurken teşkilat içerisinde kısa sürede oluşan sorunlar ise parti içerisinde olumsuz olarak karşılanıyor.

İl Başkan yardımcılarının partinin önemli isimlerine dönük sarf ettiği sözler de büyük tepki toplarken Başkan Aksu’nun Başkan Yardımcılarını kontrol altında tutamadığı yönünde yorumlar da yapılıyor.

Dar bir ekiple siyaset üretilmesinin ve Sivas için teşkilat çalışması yapılmasının mümkün olmadığı da ifade edilirken bu durum Başkan Hakan Aksu’nun sosyal medya hesabına da somut olarak yansıyor.

Başkan Aksu yönetimin üst kademesi olan yürütme kurulunun bile yürütmesi ile dönem dönem bu kısa sürede sorunlar yaşamış durumda.

Kongre sonrasında göreve seçilen Aksu’nun kurumsal ve bireysel sosyal medya hesaplarından derlenen bilgilere göre Aksu’nun parti çalışmalarına dönük neredeyse hiç bir çalışma yapmaması ise tepkiyle karşılanıyor.

Aksu kongre sonrasında;

Hayırlı olsun ziyaretlerini kabul etti…

Sivas Belediyesi’nin ve Sivas Valiliği’nin bazı paylaşımlarını retweet etti…

Sivasspor skorunu sporseverlere duyurdu…

Deprem sonrası dualarda bulundu…

PEKİ BAŞKAN AKSU’DAN NE BEKLENİYOR?

AK Parti’nin Sivas’ta oy oranında düşüş yaşadığı yapılan anketlerde gün yüzüne çıkmış durumdayken bu oyun tekrar artması için Başkan Aksu’nun koordinesinde çalışmalar yapılması gerektiği ifade ediliyor.

Özellikle Z Kuşağı olarak ifade edilen genç kesime ulaşmak için Başkan Aksu’nun proje ve siyaset üretmesi de oldukça elzem…

Aksu gençlerin diliyle konuşmalı, onların seviyesine inmeli… Ama sadece AK Partili bildiklerinin değil… Tamamının…

Geçmişte partinin dinamosu konumunda olan Sivaslı kadınları tekrar harekete geçirmeli…

İlçelerde AK Parti’nin kaybettiği Belediyelere dönük çalışma yapması da gereken Aksu burada teşkilatları diri tutma görevini de ihmal etmemeli…

Ekonomik olarak durumu sıkıntıda olan esnaf ve vatandaşın en azından moralini yüksek tutmak adına sık sık ziyaretlerde bulunması ve yukarıya edindiği bilgileri de aktarması gerekiyor…

Aksu’nun Sivas’taki istisnasız tüm kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma ve problemlerinden haberdar olması da gerekirken bu hususta da gerekli koordinasyonu sağlamalı.

Telefonlara bakmalı, odadayken dışarda dedirtmemeli, açamadığı telefonlara mutlaka dönmeli…

Söz verip tutmalı… Veya verdiği sözü tutmalı…

Liyakata önem vermeli, bu hususta en azından yönetim yazar gibi davranmamalı…

BAŞKAN AKSU NE YAPMAMALI?

Çarşıda, pazarda, orada , burada zaten her ortamda sık sık bir araya geldiği STK Başkanları, İl Protokolü ile karşılıklı ziyaretlerden kaçınmalı… İlla olması gerekiyorsa bunu büyük bir iş yapmışçasına sosyal medyada paylaşmamalı… (O zaman ne paylaşacak…)

Riya yapmamalı… Yalan konuşmamalı…

ve Vekil adayı olmamalı…

NOT : Hakan Aksu özelinde yukarıda ifade edilen düşünceler olumlu ve olumsuz anlamda her siyasi için olması gereken meziyetler olmalıdır.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.