REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 30 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İl Başkanı Hakan Aksu Dalkılıç ve Güler’e Rağmen istediğini Alamadı!


İl Başkanı Hakan Aksu Dalkılıç ve Güler’e Rağmen istediğini Alamadı!
Reklam Ver 05444331555
11 Aralık 2019 - 13:10

Tarık Eminoğlu’nun görevden alınması ile ilgili yakın çevresine “istifa tamamen Genel Merkez’in takdiri bizim bir dahlimiz söz konusu değil, Genel Merkez bana sorduğunda çalışmak istemediğim ilçe Başkanları arasında Merkez İlçeyi de belirtmiştim” diyen Aksu, Eminoğlu’nun yerine istediği isimleri getiremedi.

İl Başkanı Hakan Aksu Dalkılıç ve Güler’e Rağmen istediğini Alamadı!

2 aydır Merkez İlçe Başkanlığı kapısının kilitli olmasının da nedeni olarak gösterilen İl Başkanı Aksu, geçtiğimiz günlerde söylediği ifadeden dolayı da şimdi pişmandır şeklinde yorumlanıyor.

Görevinden zorla istifa ettirilen Tarık Eminoğlu’na, Aksu’nun “Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Teşkilat Başkanlığı görevini Halis Dalkılıç‘a bırakacak” dediği Tarık Eminoğlu tarafından ifade edilmişti.

Bugün ki gerçekleşen İlçe Başkanlığı mülakatında Aksu’nun bu güne kadarki yaptığı tüm hesapların da alt üst olduğu da ortaya çıktı.

Mülakatı gerçekleştiren bu gün ki komisyonda Aksu’nun bahsettiği Darendeli Milletvekili Halis Dalkılıç ve Sivaslı Milletvekili Abdullah Güler yer aldı.

Sivas’ta ismi İlçe Başkanlığı için konuşulan fakat Ankara’ya çağırılmayan Fahri Bahadır’ın öğrencilik döneminden arkadaşı olan Milletvekili Abdullah Güler, Başkan Hakan Akkaş ve Hakan Aksu ile de oldukça yakın…

Aksu ifade ettiği gibi bu isimlerle gerçekten birebir temasta olmuş olsaydı bugün yeni Merkez İlçe Başkanı Kuruçay değil Buyrukoğlu olacaktı. Aksu’nun istisnasız Buyrukoğlu’nu istediği bugün aynı araçta beraber yolculuk yaptığını da daha önce yazmıştık.

İlçe Başkanlığı belirleme komisyonun da Aksu’nun kendisine yakın olarak gösterdiği Halis Dalkılıç ve Abdullah Güler olmasına rağmen istediği ismi Başkan adayı yapamaması da Aksu’nunda gözden çıkarıldığı şeklinde yorumlanıyor.

Özellikle Genel Merkez siyaseti hakkında bile yorum yapan Aksu’nun “Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir Teşkilat Başkanlığı görevini Halis Dalkılıç‘a bırakacak” sözünden dolayı şimdi pişman olup olmadığı merak ediliyor.

Büyük Sivas HaberSivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 232
  • Hayır --> 738
  • Karasızım --> 75
  • Fikrim Yok --> 43
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]