Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Gönderilen O Mesajlar Bana Ait Değil Haberim Yok”

“Gönderilen O Mesajlar Bana Ait Değil Haberim Yok”
179
20 Mart 2019 - 15:52

Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” mesajı tartışma konusu oldu. Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, “Gönderilen o mesajlar bana ait değil, haberim yok” dedi.

“Gönderilen O Mesajlar Bana Ait Değil Haberim Yok”

31 Mart seçimlerine az bir süre kala Kangal´da vatandaşlara SMS yolu ile atılan mesaj tartışmalara neden oldu. Mesajda, “Aziz Çanakkale şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum. Değerli hemşerilerimizin oyları da inşallah hayırlı olsun. Mehmet Öztürk” ifadelerinin yer alması üzerine açıklama yapan Belediye Başkana Mehmet Öztürk, mesajın belgileri dışında olduğunu belirterek, “Bana ait değil, haberim yok”dedi.

“ŞEHİTLERİ SİYASETE ALET ETMEDİK, ETMEYİZ”

Kendisi adına gönderilen mesaj ile gerekli çalışmanın başlatıldığını da vurgulayan Başkan Öztürk, “Millet olarak birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bu müstesna günlerde siyaset yapmaktan ar ederiz, utanırız. Şehitlerimizi siyasete alet etmedik, etmeyeceğiz; edenlerin de karşısına dikileceğiz. Akşam saatlerinde benim adıma gönderildiğini üzülerek öğrendiğim SMS konusunda gerekli çalışmaları başlattık. Halkımıza duyarlılıkları için teşekkür ediyorum.

HESABI SORULACAK

Bu mesajı atan ya da atanların maksadı nedir bilemiyoruz ancak bizler bugüne kadar ilçemize hizmet etmek dışında hiçbir zaman nefsimizi düşünmedik. Halkımızın karşısına bu tür söylemlerle hiç çıkmadık. Hele ki Şehitlerimizi bu tür oy talepleriyle kullanmak alçaklıktır ve bunu yapanlardan hesap sorulacaktır” diye konuştu. (Hakikat)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 23
  • Hayır --> 84
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 8
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58