DOLAR 32,2108 % 0.08
EURO 34,9539 % 0.28
STERLIN 41,0816 % 0.45
FRANG 35,2262 % 0.09
ALTIN 2.415,81 % 0,25
BITCOIN 68.980,00 2.486

Ha Gayret Sivas!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ha Gayret Sivas!

Sivasspor Pazar günü yeni stadında 11.lig maçını oynayacak. Geride kalan 10 maçta en fazla taraftarı, Eskişehirspor ve iki hafta önceki Samsunspor maçlarında yakaladı ve bu sayı ne yazık ki 6 bini geçmedi.

Takım ligde çıkışa geçtikçe buna paralel olarak taraftar sayısıda artmaya başladı. Şu anda ligde 2. sıraya yerleşen Sivasspor’un Pazar günü oynayacağı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı için yüklenen bilet sayısı 7 bini aştı. Öyle görünüyorki maç gününe kadar bu sayı 10 bini bulacak,beklide geçecek.

Buna şükür! Ancak ciddi bir çalışma yapılsa,daha doğrusu,Sivaslı olarak yapması gereken yapılsa şimdiden 10 bini bulur,maç gününe kadarda bu sayı 15 binlere ulaşırdı.

Mesela, Sivas merkez dışında 16 ilçe var. Yani 16 ilçe Belediye başkanlığı var ve bu Belediye başkanlarının tamamıda Sivaslı. İlçe belediye başkanları bu konuyla ilgili bir çalışma yapıp,taraftar sayısını artırabilir. Her ilçeden 100 seyirci gelse bin 600 kişi eder.Böyle bir çalışma zor da değil,fazla maliyetide olmaz. Bu tür organizeleri Trabzon’nun ilçeleri yıllardır yapıyor,son yıllarda da Bursa ve Eskişehir’de benzer çalışmaların olduğunu duyuyoruz.

Haa şu soruda akıllara gelebilir “ Sivas merkez yeterince Sivasspor’a sahip çıkıyormu ki,ilçeler çıksın?” Ya da “Sivasspor yönetiminin bu konuda her hangi bir talebi ve çalışması olmadıki,ilçeler harekete geçsin?”

Zaten bugüne kadar Sivasspor’a beklenen ilginin olmamasının ana nedenlerinden biriside,Sivasspor yönetiminin “Gelen gelir gelmeyen gelmez” mantığıyla hareket etmesi,karşı tarafından “Bize bu konuda talep gelmedi” diyerek davetiye beklemesi….

Sadece bilet fiyatlarını yarı yarıya düşürmekle bu iş olmaz! Olsada asıl beklenen ilgi destek gelmez,gelmiyorda….

Hazır Sivas’ın başında böyle bir vali varken bunu iyi değerlendirmek lazım. Vali Davut Gül bugüne kadar Sivasspor’la ilgili gelen hiçbir talebe hayır demedi. En son bir taraftarın Sivasspor atkısı talebine “Atkı size helal olsun” diyerek cevap verdi.

Bu nedenle,Sivasspor yönetimi Vali bey’e ilçelerden taraftar gelmesi konusunda talepte bulunmuş olsa,sanıyorum bu konuda da elinden geleni yapardı.Biz söylediğimiz,yada yazdığımız zaman Sivasspor yönetimi olayı farklı yerlere çekiyor! Öyleki,okullara gidip Sivasspor’u anlatmamızı bile farklı boyutlara çekip “Bu nerden çıktı?” diyerek homurdanmalar olmuş.

Peki buyurun siz bir şeyler yapın? Hayır! Bırakın başkası yapsın “onada hayır!”

Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum,eğer bugün Sivasspor’a beklenen ilgi yoksa bunda Sivasspor yönetiminin bu tür sosyal faaliyetlerde bulunmamasının etkisi fazla. Yönetim “Biz daha ne yapalım,iyi bir takım kurduk ve şu anda da şampiyonluğa koşuyor,gelen gelir” diyemez!

Sivas’da Sivasspor’a ilgiyi artırmak için yapılacak şeyler zor değil.Eğer bizler bu işi gönüllü olarak yapıyorsak,Sivasspor kulüp olarak daha iyisini yapar ve daha başarılı olur.

Sivas’ın çocuğuna,gencine sorduğun zaman “Sivasspor’u tutuyorum” demesi için bir şeyler yapmak kaçınılmaz!

Aksi halde,350 bin nüfuslu şehirde şampiyonluk maçlarına 8-10 bin kişinin gelecek olmasına sevinir,Eskişehir,Adana Demirspor,Göztepe ve daha bir çok takımın taraftarına gıpta ile bakmaya devam ederiz….


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.