Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler“Hızlı Treni Sivas´a Sokmayacakmış. Güya Sivaslısın”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Hızlı Treni Sivas´a Sokmayacakmış. Güya Sivaslısın”
10 Kişi Okuyor
23 Haziran 2018 - 17:01

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; hızlı tren projesinin Sivas´ta göçü hızlandıracağını savunan Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu´na yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hızlı treni Sivas´a sokmayacakmış. Hızlı tren göçü hızlandırırmış. Sivaslı kardeşim neden bunun lüksünden istifade etmesin. Güya Sivaslısın” dedi.

“Hızlı Treni Sivas´a Sokmayacakmış. Güya Sivaslısın”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı ve 27´nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında 13 Mayıs´ta Sivas mitingini gerçekleştiren Saadet Partisi  (SP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu´nun hızlı tren projesine ilişkin sarf ettiği sözlere tepki gösterdi.

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas´ı da içerisine alan hızlı tren projesine ilişkin “Biz Sivas´a o kadar sahip çıktık ki şimdi hızlı treni getiriyoruz diyorlar. Ya mübarek hızlı trenin Sivas´a getireceği bir fayda demeyelim de kolaylık diyelim. Nedir o? Göçü hızlandıracak. Adam otobüsle gidip sıkıntı çekeceğine trene binip İstanbul´a biraz daha hızlı gidecek. Bu hizmet değil” ifadelerini kullanan Genel Başkan Karamollaoğlu´na “Güya Sivaslısın” dedi.

“BU NASIL BİR MANTIK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hızlı treni Sivas´a sokmayacakmış. Hızlı tren göçü hızlandırırmış. Sivaslı kardeşim neden bunun lüksünden istifade etmesin. Bu nasıl bir mantıktır. Güya Sivaslısın” açıklamasında bulundu.

“OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR”

Erdoğan, Kandil operasyonuna ilişkin söylemi üzerinden de Saadet Lideri Karamollaoğlu´na yüklendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz boş dağları bombalıyorsunuz. Kandil´de bir tane PKK´lı kalmadı. Şimdi gidip oraya ineceksiniz, ‘Bak geldik fethettik buraları´ diyeceksiniz” diyen Karamollaoğlu´na, katıldığı   programda; “Bakın şu anda bizim güney bölgemizde, Fırat´ın batısı ve doğusu, iki operasyon ağımız var. Fırat´ın batısında bu işleri ağırlıklı Rusya´yla yürütüyoruz, doğusunda ise ağırlıklı olarak koalisyon güçleriyle yürütürüz ama batıda İran da zaman zaman bizimle beraber bu çalışmaların içerisinde bulunuyor. Bir hafta olmadı daha, 20 uçakla 10 noktayı istihbaratımızın verdiği koordinatlar çerçevesinde vurduk. Başarılı bir operasyondu ama Temel Efendi ´Boş dağları vuruyorsunuz, vuracaksınız…´ Geçen yeni bir operasyon yaptık. Bu operasyonda da istihbaratımız bunların lider kadrolarını toplantı halinde oluşlarının bilgisini verdi ve onları toplantı halinde uçaklarımız vurdu ve 35 lider kadrodan bunların adamı öldü, etkisiz hale geldi. Arada bir tane daha oldu operasyon ve bu operasyonlar devam ediyor” diye cevap verdi. (İrade)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 135
  • Hayır Aday Olmamalı --> 519
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558