DOLAR 20,4041 % 1.53
EURO 22,0516 % 2.07
STERLIN 25,5282 % 2.25
FRANG 22,6200 % 1.77
ALTIN 1.282,26 % 2,03
BITCOIN 27.927,79 0.296

Güneykaya’nın Maliyeti Meclis’te

Yayınlanma Tarihi : Google News
Güneykaya’nın Maliyeti Meclis’te
blank
blank

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Yıldızeli´nin Yusufoğlan, Güneykaya, Sarıyar ve Karkın köylerinde bulunan arazileri sulamak için kullanılan Güneykaya göletinin maliyetini Meclis gündemine taşıdı.

Ulaş Karasu Güneykaya Göletinin Maliyetini Meclis Gündemine Taşıdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Yıldızeli ilçesinde faaliyet gösteren ve Yusufoğlan, Güneykaya, Sarıyar ve Karkın köylerindeki arazileri sulamak için kullanılan Güneykaya göletinin maliyetini Türkiye Büyük Millet Meclisi´nin (TBMM) gündemine taşıdı.

Bölgede ekim yapılan ürünlerin sulama ücretlerinin en yüksek tarifeden işlendiğini dile getiren Milletvekili Karasu, “Örneğin şeker pancarında dönüme 164 lira talep edilmektedir. Zor şartlarda üretim yapan ve girdi maliyetleri her geçen gün artan üreticilerimizin bu yüksek sulama ücretini ödeme şansı kalmamıştır´´ dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli´ye gölet sulama ücretlerinin akıbetini soran Karasu, sözlerini şu şekilde devam ettirdi: “Bu bağlamda Tarım ve Orman Bakanına sormak istiyorum: Yapmış olduğunuz göletlerin maliyetini çiftçinin sırtına mı yüklemek istiyorsunuz?  Bu sulama ücretleri oluşturulurken bölgeler arası verim göz önüne alınmadan sadece göletlerin maliyetini mi göz önüne almaktasınız?” (İrade)

Büyük Sivas Haber

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.