DOLAR 31,3538 % 0.36
EURO 33,9783 % 0.31
STERLIN 39,7127 % 0.37
FRANG 35,4570 % 0.34
ALTIN 2.095,78 % 2,09
BITCOIN 1.944.160 -0.262

“Gübre destekleri çiftçimizi rahatlatacak”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Gübre destekleri çiftçimizi rahatlatacak”

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; dün Kabine Toplantısı sonrası çiftçilere gübre desteği konusunda müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Hacı Çetindağ “Gübre destekleri çiftçimizi rahatlatacak”

Küresel emtia fiyatlarındaki gelişmelerin göz önünde bulundurularak gübre desteklerinin yüzde 100 artışla iki katına çıkarıldığını söyleyen Başkan Çetindağ, destek ödemelerinin ilkbahar döneminde çiftçilerin hesaplarına yatırılacağını kaydetti.

Başkan Çetindağ; “Yükselen gübre fiyatları nedeniyle gübre desteklerinin artırılmasını sürekli talep ediyorduk. Bu konuda Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanımız Sayın Şemsi Bayraktar da büyük çaba sarf etti. Taleplerimizi dikkate alarak Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı konuşmada çiftçilerimize bu konuda müjde veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Fındık, yem bitkileri, çay, kuru soğan, çay, kanola, zeytin, aspir, çeltik, pamuk, yağlık ayçiçeği, soya, patates, dane mısır, nohut, mercimek, kuru fasulyede dekara 4 lira olan gübre desteği 8 liraya yükseltildi. Buğday, arpa, çavdar, yulaf, tritikalede dekara 8 lira olan gübre desteği 16 liraya  yükseltildi. Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilere ise ilave olarak dekara 10 lira olan destekleme ödemesi dekara 20 liraya yükseltildi. Destek ödemeleri çiftçilerimizin hesaplarına ilkbahar döneminde yatırılacak. Bu destekler çiftçimizi rahatlatacak. Hayırlı olsun” dedi.

Çiftçi girdilerinde gübrenin önemli bir yer tuttuğunu kaydeden Başkan Çetindağ, gübre firmalarının kur fiyatlarındaki düşüşe rağmen halen indirime gitmediğini belirterek “Gübre fiyatlarında acil olarak indirim yapmalarını bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Büyük Sivas Haber


YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.