REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

“Voleybol’da Muhteşem Bir Görüntü Vardı”


“Voleybol’da Muhteşem Bir Görüntü Vardı”
İsmail Dursun
İsmail Dursun( ismaildursun@buyuksivas.com )
Reklam Ver 05444331555
02 Haziran 2019 - 16:11

İsmail Dursun’un “Voleybol’da Muhteşem Bir Görüntü Vardı” isimli köşe yazısı;

“Voleybol’da Muhteşem Bir Görüntü Vardı”

İzlemeye değerdi.

Merhaba Dostlar Sivaslı ve yaşamını bu topraklarda idame eden sporsever dostlarımız, Vali Salih Ayhan tarafından Bölgemizde gün geçtikçe büyük ivme kazanan bir proje vardı onun adı´´ spor Sivas´´ ve yiğidolar takımına sahip çık gibi.

Bu da tüm kesimlerde olduğu gibi halk katmanlarında spor teşekküllerinde önem arz etmeye devam etmektedir.

Geçtiğimiz günlerde Sivas kongresinin 100. Yıl kutlamaları kapsamında Ziraat Türkiye kupası Galatasaray spor –Akhisar spor final müsabakasının Sivas 4 Eylül Stadyumunda oynanması, futbol ve salon sporlarında bazı kategorilerde (yaş grupları dahil) Sivas´ta oynanarak yığınları bu bölgeye gelip yaşanabilir bir Cumhuriyet şehri olduğunu görmelerine vesile olan bir yerel yönetim anlayışının kazandırdıklarıdır bunlar değerli dostlar.

Pazar günü fuar alanı da bulunan Taha Akgül kapalı spor salonunda Voleybol Milli Takımı ile Letenyo Milli voleybol Takımları arasında oynanan bir final karşılaşmasıyla Sivas´ta ilk kez salonun büyük çoğunluğu ailelerin, öğrencilerin katılımıyla hınca hınç dolduğunu görmek ne kadar bir güzel duygudur.

İzleyenler muhteşem bir Milli voleybol şölenini mutlulukla görmüş oldular harika bir müsabaka oldu ufak tefek eksiklikler vardı ama organizasyonda onlarda olabilecek telafi edilebilecek türden çünkü.

Katılımcılar ve izleyenler öyle mutluydu ki giriş kapılarında kendilerine dağıtılan Bayraklarını sallayarak Türkiye tezahüratlarıyla tribünlerde büyük bir coşku seli vardı.

Heyecandan insanlar yerlerinde duramayarak bu sevinici paylaşıyorlardı müsabakanın bitmesine rağmen galibiyetin mutluluğu ile salondan ayrılmak istemiyorlardı neredeyse, çünkü susamışlardı böylesine bir Milli voleybol müsabakasına haklılarda.

Değerli Dostlar, sporla ilgilenen toplumlarda Bu eğilimin kökenin de bazı olgular aranmalıdır.  Mesela O Toplumun yaşam felsefesi, kültür düzeyi, moral gücü sporla olan ilişkilisiyle bir anlamda böylesine önem ve moral kazanır.

Biz çağdaş toplumlar sporu yaşamın bir gereği saydığımız sürece kalkınmışlığın ve gelişimin öncüsü toplumlardan oluruz.

İşte bu nedenledir ki  ‘´Spor Sivas´´ projesi aynı zamanda 4 Eylül 1919 Sivas kongresinin 100. yıl dönümü kutlamaları nedeniyle ilimizin başarılı Valisi Salih Ayhan tarafından bu kapsamdaki girişimciliği, üretkenliği bu coğrafyada her zaman öne çıkarak kurumlarda bir canlılık getirerek halk katmanları tarafından olumlu tepkiler aldığını görmekteyim. Bu da şehrimize yukarıda arz ettiğim konulardan dolayı bir kazanım sağlamıştır.

Valimize bir önerim olacak Atatürk kapalı spor salonu yıkılınca Dünya şampiyonumuz Taha Akgül adına Cumhuriyet Üniversitesinde ve fuar alanında yapılan kapalı spor salonuna da ismi verilince izleyenlerin kafasında ‘´ müsabakalar Üniversitedeki Taha Akgül spor salonunda mı yoksa Fuar alanında bulunan Taha Akgül spor salonunda mı´´ ikilemi yaratmaktadır.

Orada bulunan salonun isminin Atatürk kapalı spor salonu olarak değiştirilmesi mümkünümdür mesela yanında bir salon daha yapılmaktadır Bu salona Atatürk isminin yeniden konmasını arzu ediyorum

Aldığım bilgilere göre 4 Eylül kapalı spor salonunun da isminin değiştirileceği duyumları almaktayım umarım bunlar doğru değildir..

Sonuç olarak şehrimizde böylesine önemli etkinlikler le bir girdi sağlanmaktadır bunlar güzel şeylerdir.

Öğretmen evinde yapılan ‘´spor Sivas´´ toplantısına katıldım olumlu katkıların olacağı bir organizasyondu fakat orada spor teşekküllerinin ve spor adamlarını olsa idi daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Başta Valimiz Salih Ayhan olmak üzere katkısı ve emeği olanlara teşekkür ederim.

Görüşmek dileğiyle efendim.

Voleybol da Muhteşem Bir Görüntü Vardı

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - buyuksivashaber@gmail.com