Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

“Siyasetçiler TÜDEMSAŞ’ı Görmezden Geliyor”

“Siyasetçiler TÜDEMSAŞ’ı Görmezden Geliyor”
562
20 Kasım 2018 - 14:36

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, yerel seçimler yaklaşırken hiç bir siyasi partinin Belediye Başkan aday adayının ağzından TÜDEMSAŞ ile ilgili olumlu bir şey duymadıklarını belirterek, bunun açık bir umarsızlık olduğunu kaydetti. TÜDEMSAŞ’ı Görmezden Geliyor…

“Siyasetçiler TÜDEMSAŞ’ı Görmezden Geliyor”

1934 yılından günümüze kadar üretime aralıksız devam eden, Ülke ekonomisine yüksek oranda katkı sağlayan, kuruluş amacı TCDD’nin yük vagonu üretimi ve tamiratı olan TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğüne Sivaslılar olarak yerelde ve genelde destek olmak gerektiğini kaydeden Peker, “Ankaranın yıllardır TÜDEMSAŞ’a şaşı bakmasından dolayı iş bulma konusunda sorun yaşayan bu köklü kuruluşa öncelikle Ulaştırma Bakanımızda ve Sivas ta bulunan Sivil toplu kuruluşları ile birlikte Milletvekillerimizi destek olmaya davet ediyorum. Sendikamız Genel Merkezi olarak TÜDEMŞAŞ’ı olmazsa olmazlarımız arasında ilk sıraya koyduğumuzu buradan ilan ediyorum. İşçisi, memuru ve yöneticileriyle kurumun daha üst noktalara gelmesi için kimse Tribünlere oynamadan, siyasi malzeme yapmadan çalışacağı noktasında hiç bir şüphem yoktur” dedi.

“TÜDEMSAŞ OLMAZSA SİVAS VALİSİ OLAN KÖY KONUMUNA DÜŞER”

Ulaştırma ve Demiryolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ’ın Sivas piyasasına aylık 10 milyon TL sıcak para akıttığını belirterek, “Bu rakama bakınca bu kurumun şehrimiz açısından ne kadar önemli bir kurum oldugunu anlamış olacağız. Zaman zaman siyasiler ve bazı STK’lar tarafından polemik konusu yapılan TÜDEMSAŞ’ı kimse özelleştiremez, kimse bir yere taşıyamaz. TÜDEMSAŞ yerinde kalarak üretime devam edecektir”dedi.

“ANKARA SİVAS’A ŞAŞI BAKIYOR”

2019 yılının TÜDEMSAŞ için imalat ve tamirat açısından sıkıntılı bir yıl olacağını belirten Peker, “Dileğimiz ve istegimiz üretimde patlama yapan bir TÜDEMSAŞ . Sonuç olarak TÜDEMSAŞ Sivaslının ve Sivaslının olarak kalacaktır.” (Memleket)

Büyük Sivas Haber

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi – İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

23 Haziran 2019 Yerel Seçim Anketi - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

  • Millet İttifakı - Ekrem İmamoğlu --> 249
  • Cumhur İttifakı - Binali Yıldırım --> 182
  • Diğer --> 3
  • Hiçbiri --> 3
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58