REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

BBP’li Uğur Bulut : “Biz daha çok giden yatırımlara aşinayız”

BBP’li Uğur Bulut : “Biz daha çok giden yatırımlara aşinayız”
28 Eylül 2020 - 13:20

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci’nin katıldığı bir programda büyük bir iddia ile hızlı tren yatırımının 16 milyarlık yatırım olduğunu dillendirerek anlattığını Sivas’tan giden yatırımları hiç dile getirmediğini söyledi.

BBP’li Uğur Bulut : “Biz daha çok giden yatırımlara aşinayız”

Yıllarca ertelenen hızlı trenin Sivas’a ne zaman geleceğini merakla beklediklerini aktaran Başkan Bulut, “16 milyar TL maliyeti ile övünülerek her yerde dillerde olan hızlı tren projesi hakkında Sivas halkının artık bu konuyla alakalı tek bir merakı vardır.

Acaba hızlı tren bu sefer kaç yıl ertelenecek düşüncesidir. Biz Sivas halkı olarak gelecek yatırımlardan çok giden yatırımlara aşinayız” dedi.

İktidar döneminde özelleştirilen Sivas’tan götürülen bölge müdürlükleri ve işsizlikte gelinen son durum hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Bulut, “16 milyar TL’lik hızlı trenin gecikmesinden çok elimizden zorla koparılıp alınan dikimevine, organize sanayi bölgesinde ücretsiz arazi tahsisi yapılıp maksimum 3 sene sonra kapanan fabrikalara, çarşıya çıktığında çocuğunun elinden tutup hızlı hızlı yürümek zorunda kalan babalara üzülüyoruz.

İnsanlar iş ve aş bulamıyor. Bu yüzden hali hazırda devam eden hızlı tren projesinin haberlerinden öte en büyük sorunumuz olan istihdam konusundaki sıkıntılara yönelik yıllardır kürsülerde kalan vaatlerinizi de Yozgat sınırı muhabbeti ile anlatmanız en büyük temennimizdir.

İnsanlar bu memleketten iş bulamadıkları için göç ediyor. Her geçen gün artan işsizlik ve yoksulluk artık insanların canına tak dedi. İnsanların temel ihtiyaçlarını giderebilmesi ve yaşaması için işe ihtiyacı var. Bu konuya dah fazla ağırlık verilirse işszilik konusunda verilen vaatler tutulursa bizde sizlere teşekkür etmesini de biliriz.

Diğer bir konu teşvik konusu. Teşvik konusu o kadar gündeme geldiki hiç bir siyasi şimdiye kadar çıkıpta Demirağ OSB’de yürütülen çalışmalar yapıldıktan sonra teşvik konusu tekrar masaya yatırılacak demedi. Kamuoyundan bu konuda tepki gelince biz ilgili bakanlarla böyle konuştuk böyle anlaştık deniliyor.

Allah ömür verirse Nuri Demirağ OSB’nin alt yapısının bittiğini de görecez. Bakalım o zaman teşvik konusunda neler yapılacak” ifadelerini kullandı. irade

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]