SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber, Haberler, Haberleri, SivasHaber, SıvasHaber, Sıvas, Son Dakika

Gebe Bilgilendirme Sınıfı Hizmete Başladı

Gebe Bilgilendirme Sınıfı Hizmete Başladı
Bu haber 11 Ocak 2017 - 13:41 'de eklendi

Numune Hastanesi Biyokimya Uzmanı ve Eğitim Birim Sorumlusu Dr. Ümit Özdemir Gebe Bilgilendirme Sınıfı hakkında bilgiler verdi.

Anne ve bebeklerin sağlık hizmetleri açısından en riskli kesimi oluşturduğunu belirten Dr. Özdemir konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Yeni doğan her zaman hayata karşı savunmasızdır. Bu nedenle bakanlığımız anne ve bebek sağlığını korumayı öncelikli hedefleri arasına almıştır. Bakanlığımız tüm annelere ulaşılması ve yeni doğacak bebekler hakkında güncel ve bilimsel olarak bilgilendirilmesini amaçlamaktadır.

Bu amaç doğrultusunda açılan Gebe Bilgilendirme Sınıfı’nda bir yılda 12 defa olmak üzere her ayın ilk Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat:13:00’de başlayarak takriben 2-3 saat kadar eğitimler verilecektir.

Gebelik bilgilendirme sınıflarında konularımız başlıca üç ana başlık altında toplanabilir. Bunlardan birincisi gebelik süreci, ikinci oturumda doğum süreci ve doğum ağrısıyla baş etme yolları, üçüncü oturumda ise doğum sonu dönem ve yeni doğan bakımıdır.”

Gebe bilgilendirme sınıflarına sadece hamile bayanların değil 15-49 yaş aralığındaki bütün bayanların katılımının faydalı olacağını ifade eden Dr. Özdemir; “ Gelecekte hamile olmayı düşünen, bilgi sahibi olmak isteyen, önceden doğum yapmış bütün bayanlar katılabilir. Sınıfımız sadece hamile bayanlarla sınırlı değildir.

Eğitimcilerimiz katılımcılarımızın gebelikte sağlık sorunları, beslenme gereksinimleri, hareket durumları, yeni durumla başa çıkmalarını sağlayacak şekilde ki bilgilendirilmeleri sağlanacaktır. Bundan dolayı sadece kadın doğum uzmanları değil, psikologlar, uzman terapistler, uzman diyetisyenlerimiz eğitici olarak katılacaktır.

Katılmak isteyen bütün bayanlar Numune Hastanesi İstasyon Ek Binası Kadın Doğum Bölümlerine başvuru yapmaları gerekmektedir. Ayrıca her katılım sonrasında katılımcılarımıza katılım belgesi ve küçük hediyelerimiz olacaktır.” Dedi.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA