SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Suşehri’nde Fide Dağıtımı

Suşehri’nde Fide Dağıtımı
Bu haber 10 Ekim 2017 - 17:05 'de eklendi

Suşehri ilçesinde tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliğini geliştirme projesi kapsamında ücretsiz fide dağıtımı yapıldı.

Fide Dağıtımı

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında alınan 22 bin adet melisa ve 12 bin adet limon otu fidesi düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu.

Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ait uygulama bahçesinde gerçekleştirilen törende konuşan Suşehri Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu, ilçede tıbbı ve aromatik bitki yetiştiriciliğini geliştirmek ve yaygınlaştırmak üzere ORAN tarafından projelendirilen on dekar alanda melisa otu ve beş dekar alanda limon otu fidesi ekimi yapıldığını söyledi.

Projenin hayırlı olmasını dileyen Uzunoğlu, “Bu kapsamda çiftçilerimizin öncelikle üretim sahalarını yerinde görmeleri için Çorum’un Dodurga ilçesine teknik gezi düzenlendi. Proje kapsamında 22 bin adet melisa ve 12 bin adet limon otu fidesi getirilerek 16 bin adedi 2 çiftçimize verildi ve 18 bin adedi ise Sezai Karakoç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilerinin kullandığı uygulama bahçesine ekimi yapıldı. Fideler ücretsiz dağıtıldı, bereketli olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Yetiştiricilik işleminin anlaşmalı üretim şeklinde yapıldığını kaydeden Uzunoğlu, hasadı yapılıp kurutulan ürünlerin alım garantisinin bir tarım firması tarafından yapılacağını söyledi.(AA)

Sivas Haberleri

FACEBOOK HESABINLA YORUM YAP! ("Facebook'ta da paylaş" ı İşaretlemeyi Unutma! Yazılan yorumlardan yazarları sorumludur!)
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER