Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Heyeti, Bakan Fakıbaba’yı Ziyaret Ederek Projeleri Değerlendirdi

Sivas Heyeti, Bakan Fakıbaba’yı Ziyaret Ederek Projeleri Değerlendirdi
812
26 Ekim 2017 - 12:15

AK Parti Sivas Milletvekilleri, Sivas’ta faaliyet gösteren borsa, oda ve birlik yöneticileri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ‘yı ziyaret etti.

Ziyarete, AK Parti Sivas Milletvekilleri Mehmet Habip Soluk, Hilmi Bilgin, Selim Dursun, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Müdürü İsmail Köse, Şarkışla Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nuri Bayazıt ve Sivas Ticaret Borsası Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu katıldı.

Bakan Fakıbaba, ziyareti twitter hesabından şu şekilde duyurdu;
“Sivas Milletvekillerimiz, borsa, oda ve birlik yöneticilerimizle şehrimizde hayvancılığın daha çok geliştirilmesi için birlikte çalışacağız.”

Ayrıca Sivas´ta tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi için projelerin değerlendirildiği ziyarette, birçok konu ele alındı.

Görüşmede heyet Kuraklık Hasar Tespit Raporu´nda ürün kaybının yanı sıra çiftçinin borç ertelemesi, TARSİM Sigortasında yaşanan sorunlar,  faaliyete geçirilemeyen Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası, Arazi Toplulaştırması, ithal danaların dağıtımının kış şartları göz önüne alınarak Sivas´tan başlatılması, Kesim Garantili Sözleşmeli Besicilik ve Ot Borsası kurulması için yer tahsisi konularının bulunduğu, Sivaslı çiftçilerin ve üreticilerin sıkıntılarının anlatıldığı raporu sunarak, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi noktasında taleplerde bulundu.

Heyet daha sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı görevinde iken Müsteşar olarak ataması yapılan Mehmet Hadi Tunç´u ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması dileklerini iletti. Sivas heyeti Bakan Fakıbaba ve Müsteşar Tunç´a Sivas´a has ürünlerden oluşan hediyeler takdim etti.


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 23
  • Hayır --> 84
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 8
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58