Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Ünlü Gazeteci Yazar ve Şair Etem Sevik Büyük Sivas TV’ye Konuk Oldu

Ünlü Gazeteci Yazar ve Şair Etem Sevik Büyük Sivas TV’ye Konuk Oldu
12 Eylül 2020 - 18:35

Ünlü Gazeteci – Yazar ve Şair Etem Sevik hayranlarına müjde geldi. Gece Kitaplığı’ndan geliyor… Yazarın Deneme türünde yazdığı yeni kitabı “İnan Yaparsın” Ekim’de çıkıyor… Etem Sevik’in, Gece Kitaplığı Yayınevi’nden Ekim’de çıkacak ilk Deneme kitabı ‘İnan Yaparsın’ ile tanışmaya hazır olun…

Ünlü Gazeteci Yazar ve Şair Etem Sevik Büyük Sivas TV’ye Konuk Oldu

Etem Sevik, daha öncede ‘Yaşadıkça Öğreneceksin’, ‘Sevgiyle Gelen’ ‘Işıltılı Gece’ adlı kitaplarıyla yazım ve edebiyata önemli katkılar yapmıştı…

Etem Sevik, Anı türünde beşinci kitabı “Ben ve Hayatım” kitabını yazmaya devam ediyor….

YAŞADIKÇA ÖĞRENECEKSİN CİNİUS YAYINLARI

Etem Sevik iki bölümden oluşan öykü kitabında; basitçe yaşayın, erdemli olun, cömertçe sevin birbirinizi, içinizde umut olsun diyor.

Hırs, kibir, tamah sahibi olmak, soluk aldığımız her an kendimize, ailemize ve çevremize onulmaz zararlar verir… Ama önemli olan tükenmişliğini benliğinde hissedip eritmendir.

Ölüm ve yaşam arasındaki o muazzam çizgi bir elmanın ikiye bölünen nadide parçaları gibidirler birbirini tamamlayan. Yanlış olansa yaşarken içimizde ölen güzelliklerimizdir… diyor yazarımız.

SEVGİYLE GELEN CİNİUS YAYINLARI

“Yazarların memleketleri yoktur, yeryüzü vatanlarıdır.”

HAYATIN ÖNEMİ

Dün vardık, bugün de varız, yarın da olacağız. İnsanın kişisel ve toplumsal tarihinin, olayların ve yaşantıların mükemmel bir toplamıdır hayat.

Ve yine şüphe götürmez bir gerçek olarak, hayat, tüm insanlığı ve kainatı sarmalayan milyonlarca sevgi, mutluluk, acı ve üzüntünün doğruları ve yanlışları, günahları ve sevaplarıyla Tanrı’nın büyük bir mucizesi ve insanın hayattaki en değerli hazinesidir.

O sebeptendir ki, ‘hayatta’ her şey zıtlarıyla birlikte vardır, var olur ve var olmaya devam eder.

Gece- gündüz, siyah-beyaz, sıcak-soğuk, iyi-kötü, doğru-yanlış, güzel- çirkin hepsi de yeryüzünün en şerefli varlığı insan için vardır.

O zaman hayatı, “Doğru yaşayalım, eksiltmeyelim, çoğaltalım ve zengin kılalım, insanca yaşayalım…” ve her durumda ve nerede olursak olalım sadece ama sadece ‘insan’ kalalım.

IŞILTILI GECE PLATANUS PUBLİSHİNG YAYINEVİ

Bilgilendirmek, öğretmek, eğitmek amacıyla yazılmış şiire, öğretici (didaktik) şiir denir.

Genellikle bilim, sanat, ahlak, felsefe, din gibi konuların temel ilkelerini öğretmek amacıyla oluşturulur. Akla seslenen, öğreticilik yönü ağır basan bu tür şiirlerin duygu yönü zayıftır: Bu nedenle genellikle anlatımları da kurudur.

Elinizde tuttuğunuz Işıltılı Gece Şiir Kitabı: İnsanın temel nitelikleri (özellikleri) ile evren ve doğa konularında yazılmış toplam 41 adet ‘didaktik (öğretici) şiir’den oluşuyor.

Etem Sevik Yazarının Ekim ayı içinde Gece Kitaplığı’ndan, “İNAN YAPARSIN” adlı Deneme kitabı piyasaya çıkacak.

Yazar Etem Sevik, şu aralar Anı türünde kaleme aldığı beşinci kitap çalışması “BEN VE HAYATIM” adını taşıyan kitabını yazmaya devam ediyor…

Ve bundan sonrada haber, şiir, yazı ve kitap çalışmalarını Kamuoyu ile paylaşmaya devam edecek.

YAZAR ETEM SEVİK, BÜYÜK SİVAS TV’YE, TEŞEKKÜR ETTİ!

BÜYÜK SİVAS TV Ailesine, bana ve kitaplarıma kanallarında yer verdikleri için ayrıca çok teşekkür ediyorum.

BÜYÜK SİVAS TV YAYINI

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]