REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Başkan Mehmet Akgül “Esnafın Derdi Bizim Derdimiz” Açıklaması

Başkan Mehmet Akgül “Esnafın Derdi Bizim Derdimiz” Açıklaması
30 Eylül 2020 - 16:11

Yiyecek Maddeleri Yapanlar ve Satanlar Esnaf Odası Başkanı Mehmet AKGÜL, Esnaf mutlu değilken bizim de huzurumuz yok. Çünkü, ‘’ Esnafın derdi bizim derdimiz ’’ dedi.

Başkan Mehmet Akgül “Esnafın Derdi Bizim Derdimiz” Açıklaması

Akgül yaptığı açıklamasında “Ülkemiz genelinde ve ilimizde yaşanan pandemi sürecinde, il hıfzıssıhha kurul kararları doğrultusunda tedbirler çerçevesinde zor süreçten geçen esnafın biraz nefes alması gerektiğine inanıyorum.

Her esnaf aynı şartlarda değil, bizim esnafımız küçük esnaf. Üyelerimizi ziyaret ettiğimde dertlerini dinleyip bir çözüm için koştururken son günlerde denetimdeki cezalardan şikayetçiler.

Kurumlarımızdan isteğim şu; ’’Yapılan denetlemelerde görevli arkadaşların esnafımıza karşı biraz daha müsamahalı olması’’, eğer bu zor zamanlarda bir de ceza yükünü yüklersek esnafımızı zora sokmuş oluruz.

Ben inanıyorum ki, her işin bir kolayı ve çözümü vardır, onun için zorlaştıran değil kolaylaştıran olmamız gerekiyor. Hem de bu sıkıntılı süreçte…”

Başkan AKGÜL açıklamasında son olarak, “birbirimize en çok sahip çıkmamız gereken bu zamanlarda, lütfen toplumun bel kemiği olan esnafımızı yormayalım. Bir ve beraber olduğumuzda çözemeyeceğimiz hiçbir şey yoktur, yeter ki derdimiz toplumun huzurunu tesis etmek olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]