REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel HaberlerBU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Eski SSK Hastanesi Sivas Devlet Hastanesi Olarak Tekrar Açılıyor

Eski SSK Hastanesi Sivas Devlet Hastanesi Olarak Tekrar Açılıyor
28 Eylül 2020 - 13:05

Sivas’ta sağlıkta geldiğimiz nokta ölümü gösterip sıtmaya razı etmek deyimini hatırlattı. Sivas’ta sağlık alanında hizmetler geçmişten bugüne elimizde olan hastanelerin yıkılıp yerlerine ise yenilerinin yapılmayarak sadece tek bir hastaneye şehrin mahkum edilmesi, içinde bulunduğumuz salgın günlerinde yıkılan her bir hastane binasının kıymetini bizlere bir kez daha göstermiş oldu

Eski SSK Hastanesi Sivas Devlet Hastanesi Olarak Tekrar Açılıyor

Durum böyle olunca şehir halkı olarak yıkılanlara mı üzülelim, yoksa elimizde kalanlara mı sevinelim bilemedik.

Sivas’ta sağlık alanında müjde olarak kamuoyuna paylaşılan İstasyon caddesinde bulunan 450 yataklı eski devlet hastanesi binası Sivas Devlet Hastanesi adı altında 160 yataklı müstakil bir hastane olarak yeniden hizmet vermeye başlayacağı duyuruldu.

Türkiye’nin birçok şehrine şehir hastaneleri ve bölge hastaneleri yapılırken, Sivas’ta eski hastanelerin bir kısmı yıkılıyor, yıkılmayan eski SSK ise önce kapatılıyor sonra ise restore edileceği duyurularak yeniden hizmet vereceği müjdeli bir haber olarak kamuoyuna duyuruluyor.

ŞEHİR OLARAK ELİMİZDE SAĞLIK ALANINDA, ELİMİZDE NE VARDI, NEYİMİZ KALDI.

Tüm bunlar yaşanırken geçmişten bugüne Sivas’ta sağlık alanında şehirde hastane olarak neler vardı hafızamızı şöyle bir yoklayım.

Askeri hastane yıkıldı.

Eski Numune hastanesi yıkıldı.

Kardeşler mahallesine yapılan Sivas numune hastanesini ilk açıldığında 600 yataklı bir hastane olarak duyurduktan sonra, ek bina ve yatak ilaveleri ile Bin 150 yatak kapasitesine çıkarıldı.

Kadın Doğum Çocuk Hastanesi. Eski yıkılan Numune hastanesinin hemen yanında hizmet vermekteydi yıkıldı.

Yine Sivas’ta ki Göğüs (Verem) Hastalıkları Hastanesi olarak eski Üniversite Hastanesi, sonrasında ise eski yıkılan Numune hastanesinin olduğu alanda hizmet vermekteydi yıkıldı.

Devlet Demir Yolları hastanesi geçmişte sağlık alanında çok güzel hizmet veren hastaneler arasındaydı, şimdilerde ise Sivas Numune Hastanesi bünyesinde psikiyatri hasta servisi ve sağlık hizmetlerinin belli bir bölümüyle hizmet vermekte.

Kızılay hastanesi Sivas Atatürk Caddesinde hizmet vermekteydi kapandı.

Sivas Cumhuriyet Üniversite Uygulama ve Araştırma Hastanesi ve yeni ek bina olarak yapılan Kadın Doğum Ve Çocuk Hastanesi ile birlikte halen hizmetine devam etmekte.

Ve İnönü Bulvarı üzerinde yani ‘İstasyon Caddesinde’ yer alan önce kapatılıp acil servisi ile birlikte diğer servisleri hizmet dışı bırakılarak sonrasında ise belli bölümleri ile hizmet vermeyi sürdüren hastane yıkılmadan restore edilerek Sivas halkına hizmet vermeyi sürdürecek.

Geçmişte 1999 yılında yapılan son tadilat ile 450 yatak kapasitesine sahipken şimdilerde şehir halkına Sivas Devlet Hastanesi adı altında 160 yataklı müstakil bir hastane olarak yeniden hizmet vereceği AK Parti Sivas Milletvekilleri ve il başkanı tarafından sosyal medyadan şu ifadeler ile paylaşıldı.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı/ AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, “Sivas’ın sağlıkta da geleceği aydınlık. Daha güzel günler göreceğiz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah iki cihanda da yüzünüzü ak eylesin.” dedi.

AK Parti Sivas İl Başkanı Hakan Aksu, “Ak Parti’den Sivas sağlığına bir hizmet daha istasyon caddesinde bulunan eski devlet hastanesi binamız Sivas Devlet Hastanesi adı altında 160 yataklı müstakil bir hastane olarak sağlık bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. İnşallah en kısa sürede hemşehrilerimizin hizmetine sunulacaktır. Başta sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Sağlık bakanımız sn Fahrettin Koca’ya Emeği geçen vekillerimiz sn İsmet Yılmaz sn Habib Soluk sn Semiha Ekinci’ye Valimiz sn Salih Ayhan’a Belediye bşk sn Hilmi Bilgin’e teşekkür ederiz.” dedi.

AK Parti Sivas Milletvekili – AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanı – TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Semi Ekinci, “Söz verdiğimiz gibi İstasyon Caddesindeki “Numune Hastanesi Ek Binası’nın” Sivas Devlet Hastanesi adı altında müstakil hastane statüsüne kavuşturduk. Aziz hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyor, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi. Bizim Sivas / Hakan Bakar

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]