Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Ya İstanbul’a kurulan hastaneyi Sivas’a taşıyın yada eski Ssk’yı açın

Ya İstanbul’a kurulan hastaneyi Sivas’a taşıyın yada eski Ssk’yı açın
21 Ağustos 2020 - 20:21

Sivas’ın sorunlarını çekinmeden gündeme getiren Büyük Sivas çok daha fazla zaman geçmeden ve sıkıntı büyümeden bir gerçeği daha tekrar hatırlatıyor.

Ya İstanbul’a kurulan hastaneyi Sivas’a taşıyın yada eski Ssk’yı açın

Sivas’ta geçtiğimiz aylarda tadilata alındığı ve tekrar açılacağı duyurulan eski SSK hastanesinin biran önce hazır hale getirilmesi ve açılması gerekiyor.

Koronavirüs sürecinin başında İstanbul’a yapılan hastanalerin veya farklı yerde ki inşa edilen sahra hastanelerinin benzerinin Sivas’taki uygun alanlara da yapılması beklenirken geçen gün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın canlı yayında yaptığı açıklamalar sonrası Sivaslıların tedirginliği sürüyor.

Şuan Sivas’ta Bakan Koca’nın açıklamalarına göre yoğun bakım üniteleri dolu durumdayken bu sorunla ilgili acilen önlem alınması bekleniyor.

Ayrıca koronavirüs sürecinin başından bu yana özel olmasına rağmen Sivas Medicana Hastanesi’nin bile yoğun bakım üniteleri dahil koronavirüs hastalarını tedavi etmesi ve ilgilenmesinin aksine Cumhuriyet Üniversitesi hastanesinin bu tip hastalara bakmıyor olması ise tepkiyle karşılanıyor.

ESKİ SSK

Numune Hastanesi’nin Yeşilyurt Mahallesindeki yeni binasına taşınmasının ardından İstasyon Caddesi üzerinde bulunan Numune Hastanesi ek binasının da (eski SSK Hastanesi) fonksiyonu artırılacağı Sivas’ta sevinç yaratmıştı.

Buranın Nisan ayında yapılan ihale ile ameliyathane, yoğun bakım üniteleri, acil servisleri ve diğer mekanik tesislerin modernize edileceği duyurulmuştu. Fakat çalışmalar halen tamamlanamadı ve hastane bu anlamda şuan hizmet vermiyor.

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]