İl Müdürü Harun Tan erkeğe şiddette son gelişmeleri değerlendirdiBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

23 Ocak 2021 - 04:44

İl Müdürü Harun Tan erkeğe şiddette son gelişmeleri değerlendirdi

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 13:08

İl Müdürü Harun Tan erkeğe şiddette son gelişmeleri değerlendirdi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, Kadına Şiddetle Mücadele gününün ardından il genelinde kadına şiddet, Aile Eğitim Merkezi’nin Sivas’a sağladığı fayda ile erkeğe şiddette son gelişmelerini değerlendirdi

İl Müdürü Harun Tan erkeğe şiddette son gelişmeleri değerlendirdi

Kurumlar arası bir birleşme sağlanan Aile Eğitim Merkezi’nin genel yapısı itibariyle Türkiye’de bir örneğinin dahi olmadığını vurgulayan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tan, “Aile eğitim merkezimiz Sivas’ın faydasına oldu.

Şu anda aile eğitim merkezimizde 633 görüşme sağlandı. Bütün kurumların birleşmesi noktasında da Sivas için çok iyi bir şey bu uygulama Türkiye’de tek örneği yok” dedi.

İLİMİZ ORTALMANIN ALTINDA

Pandemi sürecinde kadına yönelik şiddetin arttığına yönelik son zamanlarda medyada yer alan haberlere de değinen Tan, İlimizde kadına şiddetin ve boşanmanın Türkiye ortalamasının altında olduğunu belirtti.

Müdürlük tarafından sağlanan yardımlara değinen Harun Tan, “İl Müdürlüğü şiddet önleme ve kadın konuk evi ile burada emniyet güçleri ve jandarma ile iş birliği yaparak kadına yönelik şiddette, şiddet mağdurlarında en kısa ve en özverili psikolojik şiddet ve barınma hizmeti sağlıyoruz.

Yine aynı şekilde mağdur olan ailenin çocuklarına da nakli hizmet verilerek yardımcı olunuyor” dedi.

SEBEBİ: AİLE EĞİTİM MERKEZİ

Şehrimizde kadına yönelik şiddette Türkiye ortalamasının altında olduğumuzu söyleyen Tan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bunun yanı sıra boşanmalarda da yine Türkiye ortalamasının altındayız.

Boşanma son zamanlarda her tarafta arttı ama ilimizde stabil hale getirildi. Bunun sebebi de aile eğitim merkezimizdir. Bu merkezde valiliğimizin öncülüğünde 8 kurum yer alıyor. Burada sosyal hizmet uzmanlarımız, psikologlarımız çalışıyor.

Aile içi şiddet aile danışma merkezi olarak evlenecek çiftler evlenmeden önce bizim aile eğitim merkezine davet edilmesi ve orada evlilikte yaşanacak güzellikler ve zorluklarla ilgili bilgi verilmesi sallanılıyor.

Yine bu merkezde kadınlarımızın çocuklarına yönelik aile eğitimi veriliyor. Pandemi dönemi olmasına rağmen aile eğitimlerimiz sağlıklı ve verimli geçti.”

50 ERKEĞE ŞİDDET

Şehirde 50 erkeğin Şiddet Önleme Merkezi’ne müracaat ettiğini de sözlerine ekleyen Tan, “Bunlar genellikle ihtiyarlarımız.

Evden gönderiliyorlar onlarda bize müracaat ediyor. Barınma amaçlı Bakanlığımız ve Valiliğimiz, Sosyal Yardımlaşma aracılığı ile bir otel ile anlaştılar. Onların barınma, yeme ve içme gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi. Bizim Sivas

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.