Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Bahçeli’nin İttifak Sözlerine Erdoğan’dan Cevap

Bahçeli’nin İttifak Sözlerine Erdoğan’dan Cevap
500
23 Ekim 2018 - 13:31

Af konusundaki anlaşmazlık yüzünden ittifakı bitirdiklerini açıklayan Bahçeli’ye, Başkan Erdoğan’dan cevap geldi.

Bahçeli’nin İttifak Sözlerine Erdoğan’dan Cevap

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’nı bitiren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yanıt verdi:

“İttifak ruhuna zarar verecek hiçbir işin içinde olmadık. Öyleyse yerel seçimde herkes kendi yoluna. MHP çok farklı tercih yaptı, saygı duyarız. Yerel seçimlerde madem biz yolumuza diyorlar, biz de herkes kendi yoluna deriz.”

“İTTİFAK ZEMİNİNİ MİLLETİMİZ HAZIRLADI”

Başkan Erdoğan grup toplantısından şunları söyledi:

“Türkiye siyasi işbirlikleri hususunda yeni bir döneme girdi. Bu işbirliği zemininin çok önemli katkısı olmuştur. MHP ile yeni yönetimin hayata geçirilmesi sürecinde son olarak 24 Haizran’da çok verimli bir ittifak sergiledik.

Cumhur İttifakı adını verdiğimiz bu zemini hazırlayan milletimizdir. Milletimizin sesine kulak verdik ve samimi bir dayanışma içinde olduk. Yeni yönetim sisteminin inşası gibi temel konularda ittifak içinde olmak, iki partinin aynı çizigiyi takip etmesi beklenmiyor. AK Parti ve MHP iki ayrı partidir. Farklı düşündüğümüz konularda kendi yolumuzu takip ederiz.

“MHP İLE KİMİ HUSUSLARDA FARKLI DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ GÖRÜLÜYOR”

MHP ile kimi hususlarda farklı düşündüğümüz görülüyor. Cumhur İttifakına verdiğmiz önem üzerine bu farklılıklara yapıcı bir dil ile ifade etmeye çalıştık. Kimseye kişisel olarak saygısızlık etmeyi aklımızdan geçirmeyiz. Esasen bizim siyaset tarzımızda böyle bir uslubun yeri yoktur.

Af gündeme geldiğinde, bu işi tam manasıyla masaya yatırdık. Teklife sıcak bakmadığımızı çeşitli örneklerle anlatmaya çalıştık. Burada temel bir ilke var. Temel ilke bir devlet kendisine karşı işlenen suçlara af yetkisine sahip olabilir ama kişilere karşı işlenen suçlara karşı devlet af yetkisine sahip değildir.

“HERKES KENDİ YOLUNA”

Görüş farklılıklarımızın cumhur ittifakına gölge düşürmesine izin vermemeliyiz. Biz cumhur ittifakını ülkemizin son yıllardaki en önemli kazanımlarından biri olarak görüyor ve gelceğe taşımak istiyoruz. Bu ittifaka zarar verecek hiçbir işin içerisinde olmadık, olmayız.

Milletimizin emaneti olan Cumhur İttifakı’nı gündelik siyasi tartışmaların üzerinde tutumak istedik. Gördük ki MHP kendisi için çok farklı bir tercih yaptı, saygı duyarız. Söyleyeceğimiz tek şey yerel seçimlerde madem biz yolumuza diyorlar biz de herkes kendi yoluna deriz.” (En Son Haber)

Büyük Sivas Haber

Sivas Valisi Salih Ayhan’ın Çalışmalarını Beğeniyor musunuz?

Sivas Valisi Salih Ayhan'ın Çalışmalarını Beğeniyor musunuz?

  • Evet --> 109
  • Hayır --> 78
  • Fikrim Yok --> 39
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58