hava Hafif Kar
DOLAR 19,0190 % % 0.06
EURO 20,3983 % % 0.2
GRAM ALTIN 1.208,46 % % -0,10
ÇEYREK A. 1.975,83 % % -0,10
BITCOIN 541.145 % -0.548
SON DAKİKAGoogle News

ÇEDAŞ Talep ve Şikayetler İçin “Enerji Masası” Kurdu

Son Güncelleme :

25 Ekim 2017 - 14:43

ÇEDAŞ Talep ve Şikayetler İçin “Enerji Masası” Kurdu

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), abonelerinin talep ve şikayetlerine çok daha hızlı yanıt vermek amacıyla ” Enerji Masası ” kurdu.

ÇEDAŞ’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Enerji Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde yapılan müşteri memnuniyeti anket çalışmasında ‘tüketicilerin sorunlarına en hızlı yanıt veren şirket unvanına sahip olan’ ÇEDAŞ hizmet kalitesini dünya standartlarının da üzerine taşıma hedefiyle bir ilke daha imza attı.

ÇEDAŞ Talep ve Şikayetler İçin “Enerji Masası” Kurdu

Alo 186 Enerji Danışma Hattı’nın yanı sıra iletişim kanallarını genişletmek amacıyla bir süre önce 0 552 186 0 186 numaralı WhatsApp Destek Hattı’nı hizmete sunarak ulaşılabilirlik adına önemli bir adım atan ÇEDAŞ, abonelerinin talep ve şikayetlerine çok daha hızlı yanıt vermek amacıyla birebir iletişim imkanı sunan “Enerji Masası”nı kurdu.

Genel Müdürlük binasının girişinde hizmet veren Enerji Masası’nda, tüketicileri dinlemek, anlamak ve sorunlarına çok daha hızlı çözüm üretmek hedefleniyor.

ÇEDAŞ’ın kapılarını açtığı Enerji Masası, abonelerin talep, şikayet ile önerilerinin ilk karşılandığı, bunların ilgili birimlere aktarıldığı bir koordinasyon ve danışma birimi olarak faaliyet gösterecek.

Enerji Masası’na yapılan başvuruların takip edilerek abonelere sonuçları hakkında geri dönüş yapılacağını belirten ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, “Söz konusu Enerji Masası, Kurumsal İletişim Müdürlüğünün alt birimi olarak faaliyet gösterecek. Modern dünyada günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olan ve insan hayatına birebir dokunan elektriğin abonelere ulaştırılması konusunda hizmeti verirken hedefimiz, 7/24 kesintisiz enerji sağlamak ve bu sırada da ulaşılır olmak. Tüketicilerimizin sorunlarını çok daha hızlı çözmek amacıyla oluşturduğumuz Enerji Masası’nın kalitemizi çok daha yukarılara taşıyacağına eminiz.” ifadelerini kullandı.

Enerji Masası ile müşterilerin abonelik, sayaç işlemleri, yatırım talepleri, kayıp-kaçak, enerji müsaadesi, proje onayı gibi taleplerinin tek bir noktadan takip edileceğini, talep ve şikayetlerin ilgili birimlerle koordinasyonunun sağlanacağını aktaran Akboğa, “Ayrıca talep ve şikayeti için nereye gideceği konusunda bilgisi olmayan müşteriler burada karşılanarak zaman kaybetmeleri engellenecek. Diğer yandan birimlerdeki personellerin de müşterilerle ilgilenmesi sırasında oluşan iş akışındaki yavaşlamanın önüne geçilecek.” değerlendirmesinde bulundu.

ÇEDAŞ’ın devreye aldığı Enerji Masasının, ortalama 11 saniye gibi kısa bir sürede çağrıları yanıtlayan Alo 186 Çağrı Merkezi ile de koordineli çalışacağını ifade eden Akboğa, şunları kaydetti:

“Enerji Masası’na başvuran abonelerin işlemleri ile ilgili dönüşler Çağrı Merkezi üzerinden yapılacak. Öte yandan EPDK tarafından belirlenen ‘Çağrı Merkezleri Hizmet Kalitesi Standartlarına ilişkin Usul ve Esaslar’ kapsamında belirtilen hedef oranların da üzerine çıkan ÇEDAŞ’a 2017 Eylül ayına kadar gelen toplam çağrı 400 bine ulaştı. Çağrı merkezinde ulaşılabilirlik oranı yüzde 99.72 seviyesine çıkan ÇEDAŞ, ayda ortalama 40 bin çağrı karşılıyor. Ancak zaman zaman olağanüstü durumlarda bu rakam artabiliyor. Nitekim hizmet bölgesinde 23 Nisan 2017 tarihinde yaşanan doğal afet niteliğindeki olumsuz hava koşulları ve şiddetli rüzgar nedeniyle bir günde gelen yaklaşık 20 bin çağrıyı alan ÇEDAŞ’ın çağrı merkezi herhangi bir sorun yaşanmadan tüm çağrıları karşılama başarısını gösterdi.” (AA)

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.