SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas’ta En Çok Takip Edilen Site Olduğumuzu Sivaslılar Tescilledi

Sivas’ta En Çok Takip Edilen Site Olduğumuzu Sivaslılar Tescilledi
Bu haber 20 Nisan 2018 - 17:06 'de eklendi

Sisam Gündem Takip Sistemi 2 Sivas Siyasi Eğilim Araştırması konulu anket 06-12 Nisan 2018 tarihleri arasında tamamlandı. Sisam Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sami Şeker düzenlediği basın toplantısında gerçekleştirilen anketin sonuçlarını açıkladı. Ankette dikkat çeken sorulardan bir tanesi ise En Çok Takip Edilen Site sorusuydu…

Sivas’ta En Çok Takip Edilen Site Olduğumuzu Sivaslılar Tescilledi

Sivas il merkezindeki 65 mahalleyi temsil eden 10 ayrı bölgede, belirli kotalarla 18+ yaş grubundaki 1900 adet seçmen ile gerçekleştirilen ankette çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı.

Ankette Sivas Kent Yöneticilerinin, Sivas Milletvekillerinin, Siyasi Partilerin liderlerinin tutum ve davranışları, yasalaşan Siyasi Partilerin olası ittifaklarının Sivas seçmeni nezdindeki memnuniyet ve algısı, olası bir erken seçimde seçmenlerin oy verdiği partide kimleri Milletvekili Adayı ve Belediye Başkan Adayı olarak görmek istediği, seçmenlerin hangi Partinin Cumhurbaşkanı adayını tercih ettiği ve siyasi partilerin güncel oy oranları ölçülmüştür.

Ayrıca ankette Sivaslıların Sivas’ı en nereden takip ettiği, en çok kullandıkları sosyal medyanın ne olduğu, en çok hangi yerel gazeteyi okuduğu ve hangi yerel televiyonu izlediği vatandaşlara soruldu.

Süleyman Sami Şeker’in yapmış olduğu açıklamalar neticesinde, Büyük Sivas Medya Grubunun çeşitli istatistik ve analitik raporlarında Sivas’ın en çok takip edilen portalı olma özelliği, Sivaslı vatandaşlar tarafından da tescillenmiş oldu.

Ankette vatandaşlara sorulan ucu açık soruda “Sivas’ı İnternet ortamında en çok hangi sitelerden takip ediyorsunuz?” denildi.

Vatandaşların %70 i internet ortamında herhangi bir yerden Sivas’ı takip etmediklerini belirtirken takip edenlerde sıralama şu şekilde oldu:

  1. % 13,20 Büyük Sivas – buyuksivas.com
  2. % 9,20 Sivas Valiliği İnternet Sayfası – sivas.gov.tr
  3. % 4,10 Sivas Belediyesi İnternet Sayfası – sivas.bel.tr
  4. % 1,80 Sivas Bülteni – sivasbulteni.com
  5.  %1,70 diğer

Bu sonuçlara göre Sivas’ı internetten takip eden vatandaşların Medya Grubumuz bünyesinde yer alana Büyük Sivas’tan yana tercihlerini kullandıkları görülüyor.
Sivas için çalışmaya devam edeceğiz. Bizi takipte kalın…

Büyük Sivas Haber


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA