SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler
Kerim Çayır

Emlak Vergisi Yapılandırma Dilekçesi 2018

Emlak Vergisi Yapılandırma Dilekçesi 2018
Bu haber 25 Temmuz 2018 - 16:34 'de eklendi

Kerim Çayır’ın “Emlak Vergisi Yapılandırma Dilekçesi 2018” isimli köşe yazısı;

Sektörümüzü ve gayrimenkul sahiplerini yakından ilgilendiren konu emlak borcundaki vergi affı bu fırsatı kaçırmamanızı önemle tavsiye ederim son başvuru 31 Temmuz Emlak vergisi bulunan vatandaşlar, vergi affından yaralanarak bir dilekçe ile yapılandırmadan yaralanabiliyor. İşte emlak vergisi yapılandırma dilekçesi…

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bütün gayrimenkuller için ödenmesi gereken emlak vergisi bulunmaktadır. Vergi affı kapsamında 31 Mart tarihinden önce emlak vergisi borcu olanlar bu borçlarını yapılandırabilirler.

Emlak vergisi borcu yapılandırma için ilçe belediyelerine başvurulabildiği gibi, e-devlet kapısından da başvuru sağlanabiliyor. Emlak vergisi yapılandırma başvuruları 31 Temmuz’da sona eriyor.

Yapılandırılan emlak vergisi borcu peşin ya da taksitli bir şekilde ödenebiliyor. Taksitli ödemeler 6, 9, 12 ve 18 aylık vade halinde yapılabiliyor. Ödemeler 2 ayda bir yapılacak. olup, yapılandırmada ilk taksiti 1 Ekim’e kadar ödenecek.

Emlak vergisi yapılandırma başvuru dilekçesinde vergi affından yararlanılarak yapılandırma yapılmak istendiği yazılabiliyor. Dilekçede vergi borcu bulunan taşınmaz mallara ilişkin bilgi de verilmesi gerekiyor.

Köşe Yazıları


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA