Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Murat Toraman: “İmkanlarımız Dahilinde Eksiklerimiz Giderilmeli”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Murat Toraman: “İmkanlarımız Dahilinde Eksiklerimiz Giderilmeli”
411
04 Ocak 2018 - 15:28

İl Genel Meclisi Ocak ayı toplantıları devam ediyor. Meclis Başkanvekili Ferhat Ünsal başkanlığında Sivas İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonu´nda start alan oturumda Suşehri İlçesi Atatürk Ortaokulu´nun bakım ve onarımına ilişkin gündem maddesi masaya yatırıldı. Kendilerine havale edilen önergeye ilişkin hazırladıkları rapor hakkında meclis üyelerine bilgi veren Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonu Başkanı Murat Toraman, okulda 450 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğünü ifade ederek, İmkanlar dahilinde eksiklerimiz giderilmelidir dedi.

Murat Toraman: “İmkanlarımız Dahilinde Eksiklerimiz Giderilmeli”

Okulda tekli eğitim yapıldığını belirten Toraman, “Okulun genelinde boya eksiği mevcuttur. Okulun ana giriş, sınıf ve tuvalet kapılarının değiştirilmesi gerekmektedir. Tuvaletlerde, tavan ve lavabolarda sıkıntılar vardır. Bu sıkıntılar nedeniyle tuvaletlere yoğun bir koku hakimdir. Binada bulunan pencereler eski sistem alüminyum profilden yapılmış olduğu için pencere sistemlerini tamir etmek mümkün görünmemektedir. Değiştirilmesinde fayda vardır. Elektrik tesisatlarının bir kısmı çalışmamakta, aydınlatmasında sıkıntılar bulunmaktadır. Su deposu ve yangın söndürme düzeneklerinin sıkıntıları mevcuttur. Çatıdaki sıkıntılar nedeniyle tavanda akmalar meydana gelmiştir. İmkanlarımız dahilinde yukarıda sayılan eksiklikler giderilmelidir” dedi.

Komisyon raporunun okunmasının ardından söz alan AK Parti Suşehri İl Genel Meclisi üyesi Ali Yaman, “Komisyonumuza yaptığı çalışmadan ötürü teşekkür ediyorum. Okulda acilen yapılması gereken işler bulunmakta. Tavanı akıyor. Yalıtım olmadığı için alt kat sıcak, üst kat soğuk oluyor. Öğrencilerimizin daha iyi bir ortamda eğitim hayatlarını devam ettirebilmesi için sorunların acilen giderilmesi gerekiyor” diye konuştu.

Komisyon raporu değerlendirilmek üzere oy birliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne gönderildi.

Büyük Sivas Haber

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58