DOLAR 20,2871 % 0.95
EURO 21,8255 % 0.96
STERLIN 25,2200 % 0.95
FRANG 22,4238 % 0.84
ALTIN 1.264,07 % 0,59
BITCOIN 27.829,95 -0.43

“Futbolun Heyecanı Ekranlarda Olacak”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Futbolun Heyecanı Ekranlarda Olacak”
blank
blank

İsmail Dursun’un “Futbolun Heyecanı Ekranlarda Olacak” isimli köşe yazısı;

“Futbolun Heyecanı Ekranlarda Olacak”

Merhaba sporsever değerli okuyucu dostlarım, Korona virüs yüzünden kaybettiğimiz canlar görünmeyen güçlü düşman virüs Ülkemizde güç kaybetmeye başlamasından sonra    Bilim kurulumuz la birlikte başarılı bir süreç yöneten Sağlık bakanımız Fahrettin Koca sayesinde normalleşmeye doğru bir iyimser tablo oluşmaya başlayınca Türkiye Futbol Federasyonu da Futbol severlerin içinde var olan korku ve endişenin bir an önce heyecana coşkuya dönüştürmek için Liglerin 12 Haziran 2020 de başlamasına karar vermiştir.
Liglerin başlaması için geri sayım sürüyor olunca özellikle Alt liglerde sıkıntılı sancılı, dönemler başladığı gibi devam ediyor tabiki futbola dönüyoruz çünkü salgın bir düşmanın (virüsün salgınlaşacağı)yeniden saldıracağı korkusu halen devam etmektedir.
İnşallah ortak dileğimiz korona virüs salgınının bir an önce sona erdirerek sosyal hayatımızın normale dönüşmesidir oda sizlerin bizlerin onların bakanlığımızın istediği kurallara uymakla hep beraber bu virüs belasını def etmemiz lazım.
Futbolun Tribünleri bu süreçten sonra nasıl bir seyirci kapasitesine ulaşır umarım eski günlerine yeni sezonda dönecektir.
Sağlık bakanlığımızın, bilim kurulumuz ve halk sağlığı uzmanlarımızın uyarı ve önerileri bizim değişmezlerimizden olmalıdır.
Ekonomik anlamda zor anlar yaşayan spor teşekkülleri endişeli bir şeklide hazırlık yapıyor olsalar da buruk ve korku endişe devam ediyor.
En sıkı tedbirler altında çalışan anakent  takımların dan yapılan bazı testlerin pozitif çıkması kafaları karıştırır oldu.
Bu nedenle kulüplerin en büyük geliri naklen yayından aldığı destekle spor yaşamına devam ediyorlar. Fakat görünen tabloya bakacak olursak bein Sports cephesi de ‘’bir an önce bitse ‘’havasında gibi geliyor bana göre.
Kulüplerin sponsorlarından da zaman zaman olumsuz düşünceler yansıtılıyor yaygın basında 2020-2021 futbol sezonunda Tribünlere izleyici alınmaması düşüncesi dolaşıp duruyor gerçekleşmesi halinde işte asıl sorunlar o zaman başlar. Umarım bunlar gerçekleştirilmez.
Bu virüs belası tüm insanlığı olumsuz etkilediği gibi böyle bir ortamda en sevdiklerin olan spor ve dostlarından ayrı kalıp sadece kendini çevreni dostlarını düşünür oluyorsunuz elbette.
Artık bu sezon dün izleyip yaşadığınız o heyecan dolu dakikaları ve anları belli bir süre içinde yaşayamayacaksınız, Günlük yaşamının büyük bölümünü sporla geçiren insanlar zor bir süreçten geçtiğimizin farkında olması lazım.
Öte yandan alt liglerinde Temmuz ayı ortalarında başlayacağı amatörler ise bekleyiş sürüyor TFF sadece bal liği ve birinci amatör kümenin başlatılması kararı aldı fakat nihai kararı daha sonra bildireceklerini söylediler.
Bazı amatör spor kulüp yöneticileri ise’’ onların yayın ve reklam gelirleri sponsorları var bizim hiçbir gelirimiz yok TFF bize sponsor olsun bizde rahat bir spor sezonu yaşayalım’ ’şeklinde sıkıntılarını dile getiriyorlar haklı olarak.
Elbette amatör spor yöneticileri sadece kendi yöneticilerinin ceplerinden verdikleri ve sporsever dostlarından aldıkları üç beş kuruşla zar zor lige katılıyorlar.
Artık bu zor süreçten sonra idmana gelecek ve çağıracakları sporcuların ailelerine bir ekonomik güvence vermeleri halinde rahat bir spor sezonu geçirirler umudunu taşıyorum.
TFF bu gelişmelerden sonra alt yapıya daha fazla ağırlık vererek kulüplerin lige katılım lisans vize parası gibi alacaklarından vaz geçmesi lazım ki kulüpler rahatlamış olsun.
Sivasspor’a gelince değerli dostlar takımda üç sakattan söz ediliyor Hakan Aslan Ameliyat oldu artık sezonu kapattı, Erdoğan’ın geçici bir sakatlığının ardından Fernandonun da sakatlığı umarım kısa sürede atlatılır.
Rıza Çalımbay hoca’’ bizim sekiz final maçımız var ama bazı arkadaşlarımızın tempoları yükselir ama bazılarınınki de düşecek sakatlıkların olması sıkıntı olacak ama takım olarak lige en güzel şekilde katılacağız ‘’dedi
Demir Grup Sivas spor –Denizli spor karşılaşması bir başlangıcın ve çıkışın finali olacaktır. Fakat takımda kazanma arzusu oldukça fazla Şehir ve taraftar olarak yönetim olarak buna hazır olduğunu her zaman olduğu gibi özler durumda olduğunu görüyorum.
Sivas Belediye spor kulübü başkanı Harun Budaklının görevi bırakacağından olağan üstü genel kurul kararı olarak cumartesi günü yapılacak seçimde Hakan Genç’in başkanlığa getirileceği bilinmektedir.
Zor günler geçiren Belediye sporda aynı tempo ile yoluna devam edeceğine inanıyorum
Alt yapı çalışmalarına daha çok ağırlık veren kulüplerimizden biri olan Belediye spora ve Sivas sporumuza önümüzdeki süreçte başarılar dilerim.
Kurallara uyalım uymayanları uyaralım lütfen..
Görüşmek dileğiyle efendim.

blank

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.