Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Tamamlandı! Eken Grubu Kazandı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Tamamlandı! Eken Grubu Kazandı
2 Kişi Okuyor
07 Mayıs 2018 - 12:38

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri dün 8. Komitedeki üyelerin yeniden oy kullanmasının ardından sona erdi. Dün yapılan seçimlerde 122 seçmen sandık başına gitti. Sonuçlara göre Eken Grubu – Mustafa Eken, Tekden Yemekçilik ve Köfteci Ahmet Usta 61’er oy alırken, Yıldırım Grubu – Hakan Baklava, Köşe Döner ve Dinçer Kardeşler 57 oyda kaldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Tamamlandı! Eken Grubu Kazandı

Geçtiğimiz ay Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda seçim heyecanı yaşanmıştı. 24 Komite´de yaşanan seçim heyecanında mevcut TSO Başkanı Osman Yıldırım ile Mustafa Eken yarışmıştı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından TSO Başkan adayı Eken’in 8. Komitedeki itirazları üzerine mahkeme bu gruptaki seçimleri itiraz etmişti.

Ertelenen seçimler nedeniyle 8. Komitedeki TSO üyeleri dün tekrar sandık başına gitti. 122 TSO üyesinin oy kullandığı sandıkta Mustafa Eken, Tekden Yemekçilik ve Köfteci Ahmet Usta 61´er oy alırken, Hakan Baklava, Köşe Döner ve Dinçer Kardeşler 57 oyda kaldı.

Bu sonuçların ardından seçimlere Osman Yıldırım’ın listesinde yer alan 39 isim Meclis´e girmeye hak kazanırken, Eken´in gurubundan ise 30 kişi Meclis´e girme başarısı gösterdi.

Meclise giren 69 Meclis üyesi önümüzdeki günlerde TSO Yönetim Kurulu Başkanını seçmek için oy kullanacak. Yönetim Kurulunun seçilmesinin ardından da Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu belirlenecek.

irade

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 68
  • Hayır Aday Olmamalı --> 246
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558