SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Tamamlandı! Eken Grubu Kazandı

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Tamamlandı! Eken Grubu Kazandı
Bu haber 07 Mayıs 2018 - 12:38 'de eklendi

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri dün 8. Komitedeki üyelerin yeniden oy kullanmasının ardından sona erdi. Dün yapılan seçimlerde 122 seçmen sandık başına gitti. Sonuçlara göre Eken Grubu – Mustafa Eken, Tekden Yemekçilik ve Köfteci Ahmet Usta 61’er oy alırken, Yıldırım Grubu – Hakan Baklava, Köşe Döner ve Dinçer Kardeşler 57 oyda kaldı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Seçimleri Tamamlandı! Eken Grubu Kazandı

Geçtiğimiz ay Sivas Ticaret ve Sanayi Odası´nda seçim heyecanı yaşanmıştı. 24 Komite´de yaşanan seçim heyecanında mevcut TSO Başkanı Osman Yıldırım ile Mustafa Eken yarışmıştı. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından TSO Başkan adayı Eken’in 8. Komitedeki itirazları üzerine mahkeme bu gruptaki seçimleri itiraz etmişti.

Ertelenen seçimler nedeniyle 8. Komitedeki TSO üyeleri dün tekrar sandık başına gitti. 122 TSO üyesinin oy kullandığı sandıkta Mustafa Eken, Tekden Yemekçilik ve Köfteci Ahmet Usta 61´er oy alırken, Hakan Baklava, Köşe Döner ve Dinçer Kardeşler 57 oyda kaldı.

Bu sonuçların ardından seçimlere Osman Yıldırım’ın listesinde yer alan 39 isim Meclis´e girmeye hak kazanırken, Eken´in gurubundan ise 30 kişi Meclis´e girme başarısı gösterdi.

Meclise giren 69 Meclis üyesi önümüzdeki günlerde TSO Yönetim Kurulu Başkanını seçmek için oy kullanacak. Yönetim Kurulunun seçilmesinin ardından da Meclis Başkanı ve Yönetim Kurulu belirlenecek.

irade


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA