SON DAKİKA

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Eğitim-Bir-Sen Kadına Şiddeti Kınadı

Eğitim-Bir-Sen Kadına Şiddeti Kınadı
Bu haber 28 Kasım 2017 - 15:34 'de eklendi

Eğitim-Bir-Sen Sivas Şubesi Kadınlar Komisyonu Başkanı Beyhan Öztürk, kadına şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını belirtti.

Sendika binasında, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla basın açıklaması yapan Öztürk, Türkiye’de günde ortalama 5 kadının öldürüldüğünü ve her 4 saatte bir kadının şiddet ve cinsel saldırıya maruz kaldığını belirterek, kadınların dayanışmasının bu noktada büyük önem taşıdığını vurguladı.

Toplum olarak bu konuda duyarlı olunması gerektiğine işaret eden Öztürk, şunları kaydetti:

“Kadın ve kız çocuklarına karşı toplumda ve aile içinde yaşanan şiddete karşı her bireyin duyarlı, bilinçli ve hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Toplumdaki her birey bu yönde eğitilmeli, kız çocuklarının aileleri tarafından değer verilme ve saygı görmenin önemine dikkat çekilmeli, her türlü cinsiyetçi baskı ortadan kaldırılmalıdır. Toplumdaki her birey kadına yönelik şiddetin önlenmesi için mücadele etmeli ve yöneticiler bunu önlemeye yönelik politikalarında tutarlı ve kararlı olmalıdır.”

Öztürk, sendika olarak mağduriyete maruz kalan kadınlar için her türlü maddi ve manevi desteği vermeye hazır olduklarını dile getirerek, “Kadınların örselenmediği bir toplumun var olmasını diliyorum. Kadına yönelik şiddetin son bulması için toplumun tüm kesimlerine çağrımızı yineliyoruz.” dedi. (AA)


POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA