Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Atatürk’ün Ebediyete intikalinin 79. Yılında Sivas’ta Anıldı

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Atatürk’ün Ebediyete intikalinin 79. Yılında Sivas’ta Anıldı
13 Kişi Okuyor
10 Kasım 2017 - 14:24

Türkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında Sivas’ta anma töreni düzenlendi.

Atatürk’ün, Ebediyete intikalinin 79. Yılında Sivas’ta Anıldı

Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende Vali Davut Gül,  5. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Belediye Başkanı Sami Aydın anıta çelenk sundu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunduğu anda seyir halinde olan vatandaşlar ise saat 09.05’te araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.

Vali Gül, Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Sivas’ta 10 Kasım sabahında Atatürk’ün manevi huzurunda olduklarını söyledi.

Gül, Kurtuluş Mücadelesi’nin örnek olduğunu ve ülkeyi muassır medeniyetler seviyesine ulaştırma hususunda hiç durmadan yol aldıklarını vurgulayarak, “4 Eylül 1919 tarihinde ilimizde gerçekleştirdiğiniz Sivas Kongresi ile temelleri atılan Cumhuriyet’i bizlere emanet ettiniz. Bizler de emanetinize sahip çıkıyor, koruyor ve yaşatmak için hep birlikte mücadele ediyoruz. Yüce Türk milletine en son darbe 15 Temmuz’da vurulmak istenmiş ancak hedefi 2071 olan bu necip millet tüm dünyaya bir kez daha bu coğrafyada kalıcı olduğunu ispat etmiş, tüm zor zamanlarda olduğu gibi vatanına sahip çıkmış, bir karış toprağından vazgeçmemiştir. Bu çerçevede ihtiyacımız olan en önemli husus birlik ve beraberliğimizdir. Birlikteliğimizi güçlü tuttuğumuz müddetçe aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Dün olduğu gibi bugünde size inanan, güvenen ve bağrına basan Sivaslılar ebediyete intikalinizin 79. Yıl dönümünde sizi ve silah arkadaşlarınızı ve tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Törenin ardından Vali Gül ve beraberindekiler Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa geçti. Halis Gülle Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından düzenlenen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.

Öğrenciler Atatürk’ün ölümünü anlatan oratoryo sahneledi ve ardından Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 72
  • Hayır Aday Olmamalı --> 265
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558