Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

İkinci Elde Araçta Yaprak Kıpırdamıyor


İkinci Elde Araçta Yaprak Kıpırdamıyor
343
14 Ocak 2020 - 12:36

İkinci el araç piyasası oldukça durgun günler geçiriyor. Galericiler sitesinde ikinci el araç satışı durma noktasına geldi. Artan vergiler, benzine gelen zamlar araç piyasasını olumsuz etkiliyor.

İkinci El Araç Piyasası Oldukça Durgun Günler Geçiriyor

Galericiler sitesinde faaliyet gösteren bazı esnaflar ise bu olumsuz durumun en büyük etkilerinden birinin ise internet siteleri üzerinden yapılan satışlara bağladı.

Piyasadaki hareketsizlik nedeniyle işlerinin oldukça durgun olduğunu aktaran galericiler, “Bazı araç sahiplerinin araçlarını satmayacakları halde piyasa değerinin çok fazla üzerinde fiyatlar yazarak internet sitelerine koymaları ister istemez diğer araç sahiplerinin de fiyatları yükseltmesine neden olduğunu söylüyorlar. Ortalama 3 yaşında bir araç 100 bin lira civarlarında ise bu tür insanlar yüzünden aynı araçlar 120 – 130 bin lira civarında ki fiyatlarla internet sitelerine konuluyor. Hal böyle oluncada  fiyatlar giderek yükseliyor ve vatandaş ne araç satın alabiliyor nede satabiliyor. Çünkü aracını satışa çıkaran kişilerde tekrar bir araç alamama korkusu yaşıyor. Bu durum galerici esnafı içinse daha da olumsuz bir durum yaratıyor, esnaflar ödedikleri iş yeri kirası, elektrik, su giderleri personel giderleri ile birlikte daha büyük zorluklarla karşı karşıya kalıyor” ifadelerini kullandı. (Memleket)

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]