Dünyayı Türkler kurtaracak! NY Times: Türk çift, bizi virüsten kurtarabilirBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

23 Ocak 2021 - 04:13

Dünyayı Türkler kurtaracak! NY Times: Türk çift, bizi virüsten kurtarabilir

Son Güncelleme :

03 Aralık 2020 - 15:17

Dünyayı Türkler kurtaracak! NY Times: Türk çift, bizi virüsten kurtarabilir

ABD merkezli gazete, dünyayı etkisi altına alan salgına karşı Uğur Şahin-Özlem Türeci çiftinin başarısını yazdı.

Dünyayı Türkler kurtaracak! NY Times: Türk çift, bizi virüsten kurtarabilir

Dünya, koronavirüse karşı yüzde 95 etkinlik oranına sahip aşıyı hazırlayan Türk bilim insanları Uğur Şahin ve Özlem Türeci’yi konuşuyor.

New York Times gazetesinde yer alan köşe yazısında, BioNTech ve Pfizer’ın geçen ay duyurduğu aşının oldukça umut verici sonuçlara sahip olduğu anımsatıldı.

“İCATLARI DOĞRU ZAMANDA GELDİ”

“Türk çiftin aşı icat etmesi doğru zamanda gelmiş gibi görünüyor.” denilen yazıda, Şahin ve Türeci’nin başarısının göçmenliğin yararlarını övmek, göçmenlerin toplumu nasıl zenginleştirdiğini ve derinleştirdiğini anlamak için bir fırsat olduğu kaydedildi.

“DÜNYAYI ÖLÜMCÜL VİRÜSTEN KURTARAN TÜRK ÇİFT…”

Şahin-Türeci çiftinin, son yıllarda Almanya’da yaygınlaşan göçmenlere karşı öfkeye meydan okuma niteliğinde olduğu belirtilerek, “Göçmen karşıtı duyguları ortadan kaldırabilecek bir şey varsa, bunu kesinlikle dünyayı ölümcül bir virüsten kurtaran bir Türk çift yapar.” denildi.

Çiftin hikayesine yer verilen yazıda, Türk bir işçinin oğlu olan Uğur Şahin’in küçük yaşta Almanya’ya göç ettiği, Özlem Türeci’nin de bir Türk doktorun kızı olduğu aktarıldı.

Büyük Sivas Haber

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.