Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

Dolar, En Çok Sivaslıların Rüyasına Girdi

Dolar, En Çok Sivaslıların Rüyasına Girdi
613
16 Ağustos 2018 - 13:33

Türkiye´deki internet kullanıcılarının Google´da yaptığı “Rüyada dolar görmek” araması, tarihinin zirvesine çıktı. Google´da son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir ise Sivas oldu.

Google’da “Rüyada Dolar Görmek” Terimini En Yoğun Arayan İl Sivas!

on günlerde döviz piyasasında yaşanan hareketlilik internet kullanıcılarının rüyalarını da etkiledi. Google Arama Trendleri´nde “Rüyada dolar görmek” araması, 2004 Ocak´tan bu yana en popüler dönemine 10 Ağustos´ta ulaştı.

EN ÇOK SİVASLILARIN RÜYASINDA

Bu ay başına göre ikiye katlanan “Rüyada dolar görmek” arama terimine olan ilgi, Temmuz ayı sonuna göre ise tam 4 kat birden arttı. Google´ın Arama Trendleri´nde arama popülerliğinin yanı sıra şehirlere göre de söz konusu terime olan ilgiye yer veriliyor. Buna göre son 3 ay içerisinde “Rüyada dolar görmek” terimini en yoğun arayan şehir Sivas oldu.

0-100 ARASINDA DEĞERLENDİRİLİYOR

Google, kullanıcıların yaptığı aramalardaki terimlerin arama yoğunluğunu ve ilgisini Google Arama Trendleri servisi ile gösteriyor. Herkese açık olan sunulan bu servisteki rakamlar, 0 ile 100 arasında değerlendiriliyor. 100 değeri, arama teriminin en yüksek popülerliğe sahip olduğu dönemi temsil ederken, 50 değeri, terimin bunun yarısı kadar popüler olduğu anlamına geliyor. 0 değeri ise bu terim için yeterince veri olmadığı, diğer bir deyişle kullanıcıların bu terim ile arama pek yapmadığı anlamına geliyor. Gündemdeki gelişmelerin bir yansıması olan arama trendlerinde Türkiye´deki kullanıcıların yaptığı “Rüyada dolar görmek” aramalarına bakıldığında, dolar kurunun 7 liraya kadar arttığı son birkaç günde, söz konusu arama terimi ilk kez 100 değerini gördü.

Rüya tabirlerinde “Rüyada dolar görmek ne anlama gelir?” sorusuna yanıt olarak, “Gerçekte de maddi değeri olan şeylere sahip olmaya işaret eder. Rüya sahibi geleceği için bir kenara üç beş kuruş atıyor ve yarınlarda başına gelebilecek olan iyi ve kötü günleri düşünüyor demektir. Bu kişinin idealist bir kişi olduğuna, azla ya da ucuz olanla yetinmeyeceğine, gözünün her zaman yükseklerde olduğuna yorulur. Ama gözü ne kadar yükseklerde olursa olsun, haram mala sahip olmayı ya da haram para yemeyi, aklının kıyısından köşesinden geçirmez” yorumunda bulunuldu. (İrade)

Büyük Sivas Haber


Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

Sivas Belediyesi Çalışmalarından Memnun musunuz?

  • Evet --> 19
  • Hayır --> 77
  • Karasızım --> 6
  • Fikrim Yok --> 7
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58