Dişleri boyayan nar koronaya karşı! Nar yiyin nar iyidirBüyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler

23 Ocak 2021 - 04:37

Dişleri boyayan nar koronaya karşı! Nar yiyin nar iyidir

Son Güncelleme :

30 Kasım 2020 - 14:35

Dişleri boyayan nar koronaya karşı! Nar yiyin nar iyidir

Hepimiz dişlerimizin bembeyaz görünmesini isteriz. Ancak günlük yaşantımızda yediklerimiz ve içtiklerimizin etkisi ile dişlerimiz zaman içinde renklenir. Nar gibi boyama etkisi çok olan yiyecekler dişlerimizin renklenme hızını arttırabilir.

Dişleri boyayan nar koronaya karşı! Narı yiyin iyidir

Oysa ki, Narın antioksidan, antiviral ve antitümör özelliklerine sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca, anti-oksidan özelliği sayesinde vücuttaki hücrelerin yenilenmesi ve iltihapların azaltılmasına yardımcı olabilir. Yüksek C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirerek Corona gibi virüslerin vücutta hastalığa sebep olmasını önleyebilir.

Ayrıca, Nar-en doğal kalp ilacı olarak kalbi ve damarları korur ve kanı sulandırarak damar tıkanıklığının önüne geçtiği bilinmektedir. Bu özelliği sayesinde de Corona’nın sebep olduğu söylenen damar tıkanıklığı problemini engellemeye yardımcı olabilir.

Yapılan bir araştırmaya göre, Nar-stres hormonu olan kortizol seviyesinin düşmesine yardımcı olmuştur ve yine bu sayede vücudun bağışıklık sistemi daha iyi çalışabilir.

Sonuç olarak, baktığımızdanar, bir bakıma vücudumuzu Corona’ya karşı korumak için en uygun, meyve bibi duruyor. O yüzden bu aylarda bol nar-tüketmeli, dişlerimizi boyama etkisine karşı da Nar-yedikten sonra ağzımızı bir bardak su ile çalkalamalı veya imkanımız varsa dişlerimizi fırçalamalıyız.

Büyük Sivas Haber

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.