DOLAR 33,0620 % 0.09
EURO 36,1104 % 0.1
STERLIN 43,0334 % 0.15
FRANG 37,0081 % 0.13
ALTIN 2.625,40 % 0,14
BITCOIN 65.816,01 2.044

Dipsiz Göl ve Şelalesi Manzarasıyla Büyülüyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Dipsiz Göl ve Şelalesi Manzarasıyla Büyülüyor

Sivas’ın Doğanşar ilçesindeki Dipsiz Göl ve şelalesi, ziyaretçilerini büyülüyor.

Dipsiz Göl ve şelalesi yayla evleri, çeşmeleri, piknik alanları ve doğal güzelliğiyle doğa severlerin, piknikçilerin uğrak yeri.

Yaklaşık 25 metre yükseklikten dökülen şelalesi buz gibi suyuyla sıcak yaz günlerinde ziyaretçilerine serinleme imkanı sağlıyor.

Çeşitli ağaç türlerini barındıran ormanlık alanın içerisinde yer alan şelale manzarasıyla dört mevsim güzelliğini sergiliyor ve çok sayıda kuş türüne de ev sahipliği yapıyor.

Yaklaşık yüz metre uzunluğa sahip demir merdivenle inilen şelalenin zemininde ahşap köprü yer alıyor. (AA)

Dipsiz Göl ‘e Gidip Görenlerden Bir Kesit

Sivas’ın insana sonsuzluk duygusu veren coğrafyasında, geniş bir ovada ilerliyorduk. Üzerimizden büyük bulutlar geçiyor, gölgeleri arazide bizimle birlikte akıyordu. Hafik ve Zara ilçe sınırlarında bulunan karstik gölleri araştırmak, sır dolu derinliklerini keşfetmek için yola çıkmıştık. Sivas il merkezinin 20 kilometre kadar doğusunda, yoldan birkaç kilometre içeride güçlü bir yansıma fark ettim. Hemen aracımızı kenara çektik.

Dikkatlice baktığımızda güneşi yansıtan suyun doğal bir göletten çıktığını, daha sonra kıvrıla kıvrıla ova boyunca aktığını gördük. İşte ekibimiz tam da bu tür oluşumların peşindeydi. Bize adeta altın tepsiyle sunulan bu fırsatı değerlendirmemiz gerekiyordu, diğer göller bizi biraz daha bekleyebilirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.