REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.


ARAYIN 05444331555

Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Milletvekili İsmet Yılmaz “hat devreye girdiğinde 2 saatte geleceksiniz”

Milletvekili İsmet Yılmaz “hat devreye girdiğinde 2 saatte geleceksiniz”
28 Eylül 2020 - 13:34

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, ilimize yapılan yatırımları değerlendirdi. Sivas´ın AK Parti döneminde aldığı hizmetlerle çağ atladığını vurgulayan Yılmaz, “İnsana değer hizmetten geçer.

Milletvekili İsmet Yılmaz “hat devreye girdiğinde 2 saatte geleceksiniz”

Hiç hizmet vermezsen hiç değer vermiyorsun demektir. İnsana ne kadar çok hizmet götürüyorsan o kadar çok değer veriyorsun demektir” dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas´a yapılan hizmetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti döneminde kazandırılan yatırımlarla birlikte Sivas´ın gelişmişlik sıralamasının yükseldiğini kaydeden Yılmaz, “Türkiye´nin milli gelirine illerin katkısı bakımından Sivas ilk 30 il arasında. Ordu büyükşehir değil mi?

Ordu´nun milli gelire katkısı 5 bin 994 dolar, Sivas´ın katkısı 7 bin 362 dolar. Mardin 5 bin 400 dolar. Türkiye´nin milli gelirine katkısında Sivas 30 il arasında. Birçok ili sollamışız, büyükşehirlerin bile önüne geçmişiz” dedi.

Sivas´a AK Parti hükümetleri döneminde 30 milyar liralık yatırım yapıldığının altını çizen Milletvekili Yılmaz, “Bir kardeşim; ‘Biz bu yatırımı görmüyoruz´ diye bir cümle kullandı. Sadece 4 milyar liraya yakın Devlet Su İşleri´nin yatırımı var.

Bir tanesini örnek göstereyim; Kocakurt Barajı. Kocakurt Barajı diye söylemek ne kolay. 120 milyon lira. Şu an 200 milyon liranın üzerindedir bu yatırım. Muhtarı çağırdım; ‘Köy kaç hane´ dedim. ‘90 hane´ dedi.

Buraya ne kadar hizmet ettik, 120 milyon lira hizmet ettik. Muhtara; ‘Her hane başına 1 milyon liradan daha fazla hizmetimiz oldu. Artık sizin köyden bize hizmet gelmedi demezler değil mi?´ diye sordum.

Güldü, ‘Demeyiz´ dedi. Sivas´ı göller bölgesine çevirdik. Sivas´ta iklimi değiştirdik. Bu barajlarla değiştirdik. 80 yılda yapılan barajdan ve göletten daha fazlasını yaptık. Bu yatırımlarla Sivas´ın su sorunu kalmadı.

Allah nasip ederse 4 Eylül ile birlikte Tavra Deresi´nden veya kuyularından aldığımız su ile birlikte bir de Pusat Özen Barajı´ndan suyu Sivas´a aktarma çalışmamız var” açıklamasında bulundu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili Yılmaz, konuşmasını şu ifadelerle devam ettirdi: “Sivas´a 80 yılda yapılmayan hizmet geldi. 30 milyar lira.

Her alanda. 80 yılda yapılan barajdan daha fazlası, 80 yılda yapılan göletten daha fazlası, 80 yılda yapılan yoldan daha fazlası, 80 yılda yapılan yurttan daha fazlası yapıldı.

Sosyal devlet, ilk defa bizim dönemimizde ete kemiğe büründü ve bu hizmetlere hızlı tren dahil değil. Hızlı trenin proje bedeli ne kadar? 16 milyar lira. 16 milyar lirayı da 30 milyar liraya eklerseniz 46 milyar lira eder.

46 milyar lira ile Sivas Türkiye´de en fazla kamu yatırımı alan ilk 5 ilden birisi olur. En son Bakan bey ile görüştük, Cumhurbaşkanımızın da sözü var. Önümüzdeki yıl inşallah hızlı trenin raylar üzerinde geldiğini göreceğiz.

Eğer şimdi trenle Ankara´dan Sivas´a gelseniz 12 saatte geliyorsunuz. Bu hat devreye girdiğinde 2 saatte geleceksiniz. İnsana değer hizmetten geçer. Hiç hizmet vermezsen hiç değer vermiyorsun demektir. İnsana ne kadar çok hizmet götürüyorsan o kadar çok değer veriyorsun demektir.” irade

Büyük Sivas Haber

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]