Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler“İş Denildiği Zaman Sivaslılar Devleti Anlıyor OSB’de Fabrikalar İşçi Bulamıyor”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“İş Denildiği Zaman Sivaslılar Devleti Anlıyor OSB’de Fabrikalar İşçi Bulamıyor”
1 Kişi Okuyor
19 Haziran 2018 - 16:14

BBC Türkçe Sivas´ta seçimin nabzını tuttu. BBC´ye konuşan parti il başkanları ve milletvekili adayları Pazar günü gerçekleştirilecek seçimlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. AK Parti´nin Sivas´ta Alevi kesimlerden destek aldığını söyleyen ve Alevi köylerinde de üye kayıtları yapmaya başladıklarını ifade eden AK Parti İl Başkan Vekili Abdülkadir Demirel, ilimizdeki işsizliğin nedenine ilişkin ise  “İş denildiği zaman Sivas halkı devleti anlıyor. Organize sanayide (OSB) şu anda 612 tane işçi arayan fabrika var, işçi bulamıyorlar.” dedi.

“İş Denildiği Zaman Sivaslılar Devleti Anlıyor OSB’de Fabrikalar İşçi Bulamıyor”

Sözlerine devam eden Demirel, “İnsanlar çalışma şartlarını özel sektörde beğenmiyor, özel sektör insanları kalıplar altına alıyor, Sivas halkı da o kalıba girmek istemiyor. Devlet yatırımlarının az olduğu illerde kalkınma daha hızlı. Kayseri bunun en büyük örneği. Orada devlet yatırımı çok az olmuş, şahıs yatırımları fazla” açıklamasında bulundu.

İl Başkan Vekili Demirel; AK Parti 5. sıra Sivas milletvekili adayı Yaşar Sayan´ın milletvekili seçilmesi olasılığına ilişkin “BBP tabanına sahip çıkıp bize oylarını getirirse 5. sıradaki adayın seçilmesi muhtemel” yorumunda bulundu.

İrade Gazetesi / Fatih Tabur

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkan Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın Sizce Yeni Dönemde Tekrar Aday Olmalı mı?

  • Evet Aday Olmalı --> 135
  • Hayır Aday Olmamalı --> 519
Gönder
Sonuçlar

buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 05558981558