Büyük Sivas Haber | Sivas Haberleri | Haberler | Güncel Yerel Haberler


BU ALANA GÜNLÜK 50 TL'DEN SİZDE REKLAM VERİRSENİZ SİZİ DE GÜNLÜK 100.000 KİŞİ GÖRÜR - ARAYIN : 0544 433 15 55

Sivas’ta 86 Okulda Destek Noktası Oluşturuldu!

Sivas’ta 86 Okulda Destek Noktası Oluşturuldu!
04 Eylül 2020 - 17:36

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından koronavirüs salgını sürecinde uzaktan eğitim olanaklarından yararlanamayan öğrenciler için 81 il de EBA Destek Noktaları oluşturuldu.

Sivas’ta 86 Okulda Destek Noktası Oluşturuldu!

Bilgisayar ve internet erişimi bulunmadığı için uzaktan eğitim olanaklarından yararlanamayan öğrencilerin faydalanacağı EBA Destek Noktaları için tanıtım programı düzenlendi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un katılımı ile gerçekleştirilen programda aralarında Sivas´ın da bulunduğu bazı illerdeki EBA Destek Noktalarına canlı bağlantı gerçekleştirildi.

Vali Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, programa Elçibey İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan EBA Destek Noktasında katıldı.

Vali Salih Ayhan, programda canlı bağlantı üzerinden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´a Sivas´taki EBA Destek Noktaları ile ilgili bilgi verdi. 33´ü il merkezinde olmak üzere 86 okulda oluşturulan EBA Destek Noktalarında öğrencilerin uzaktan eğitim imkânlarından faydalanacaklarını belirten Ayhan, “Sivas´ımızın çok güçlü bir altyapısı var. Fiziki ve teknolojik altyapımız harikulade.

İl genelinde toplamda 86 okul bin 529 bilgisayarla EBA Destek Noktalarında çocuklarımız eğitim imkânlarından faydalanacak. İnşallah kamu kurum ve kuruluşlarımızla, özel idaremiz ve belediyelerimizle interneti olmayan çocuklarımıza bu imkânı sunmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Hakikaten Sivas´ımız sizlerin de desteği ile bu minvalde iyi bir süreç yönetiyor.” dedi.

Ayhan´a teşekkür eden Bakan Selçuk ise, “Elbette biz bunu sadece EBA Destek Noktası olarak düşünmüyoruz.

Öğrencilerimize internet paketleri, cihaz desteği, televizyon desteği gibi çok yönlü olarak bu desteği sürdürüyoruz ve daha da sürdürmeye devam edeceğiz. Ama genel olarak baktığımda erişilemeyen hiçbir öğrencimizin kalmaması için yapılan bu faaliyetler gerçekten çok sevindirici.” ifadelerini kullandı. Sivas Ekspres / Uğur Yiğit

Büyük Sivas Haber


buyuksivas.com "Basın Meslek İlkelerine" Uyar. AA ve İHA Abonesidir. Telefon : 0346 221 00 60 WhatsApp : 0555 898 15 58 - [email protected]